ze j ARissen 40-JARIG JUBILEUM P. M. KERSBERGEN 40-JARIG JUBILEUM H. J. VERVAT Op vrijdag 22 maart 1963 vierde de heer P. M. Kersbergen, chauffeur op onze Amsterdamse brouwerij, onder grote belangstelling zijn 40-jarig ju bileum. Zoals gebruikelijk is, beklom de heer Goos als eerste het spreekgestoelte. De bedrijfsleider van onze brouwerij in Amsterdam belichtte in zijn toespraak de belangrijkste gebeurtenissen uit de loopbaan van de jubilaris. Hoe deze, in 1923 als bijrijder begonnen, in de crisisjaren enkele heel andere taken kreeg opgedragen om daarna in 1939 als bijrijder stal en in 1949 als bijrij der garage weer „op de weg terug te keren". Tot slot van zijn toespraak dankte de heer Goos de jubilaris voor het vele, goede werk in allerlei vorm, dat deze in de afgelopen veertig jaar voor de Amsterdamse brouwerij heeft verricht. Ook de volgende spreker, de heer Ei bers, baas garage en directe chef van de jubilaris, wierp nog een terugblik op de jaren, die de heer Kersbergen in dienst van Heineken heeft meege maakt. De heer Eibers sprak zijn be wondering uit voor het begrip, dat de heer Kersbergen voor zijn werk steeds wist op te brengen en voor de wijze waarop hij zich immer voor zijn taak inzette. Niet alleen als chef garage dankte de heer Eibers de jubilaris voor de bewezen diensten; hij vertolkte ook de dank van de expeditie voor de wijze waarop de heer Kersbergen de ze afdeling steeds letterlijk van dienst is geweest. Het geschenk, dat de heer Eibers aanbood, lag, zoals hij het aankon digde, in het agrarische vlak en het bestond uit een bedrag in geld, be stemd voor de liefhebberij (tuinieren) van de jubilaris. Als eerste bijdrage- in-natura ontving de heer Kersber gen een plant, terwijl mevrouw Kersbergen verrast werd met een fraai boeket bloemen. De heer Te Riele zorgde voor de vrolijke noot door een van zijn be kende, luimige toespraken weg te geven, besloten met zijn befaamde, gezongen serenade. In een uitgebreid dankwoord richtte de heer Kersbergen zich tot allen, die aan de huldiging ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum hadden bijge dragen. Hij dankte de sprekers voor hun hartelijke woorden, het personeel- Op 22 maart jl. herdacht de heer P. M. Kers bergen te Amsterdam zijn veertigjarig dienst verband bij Heineken. in-zijn-geheel voor de mooie cadeaus en sprak ten slotte zijn erkentelijk heid uit voor de medewerking die hem gedurende de afgelopen veertig jaar door ieder met wie hij in zijn werk te maken had gehad, was be toond. De vierde jubilaris, die onlangs kon terugzien op een 40-jarig dienstver band bij Heineken, was de heer H. J. Vervat, moutontvanger op onze Rot terdamse brouwerij. De heer Vervat maakt reeds meer dan twintig jaar deel uit van de mouterijbezetting. Enkele jaren daar van bracht hij „in de bak" door, wat, De derde jubilaris van dit jaar, de heer J. Hirt, die op 29 maart 1963 veertig jaar bij Heineken (Rotterdam) in dienst was. Wegens familie-omstandigheden vond de viering van zijn jubi leum geen doorgang. Met een onderbreking van slechts enkele jaren, toen hij in een andere afdeling werkzaam was, heeft de heer Hirt de be langen van de brouwerij al die tijd behartigd „op de bok" en „achter het stuur". zoals ingewijden weten, een bijzonder zware dienst was. Vóór zijn mouterij- tijd werkte hij gedurende enkele maanden in het ketelhuis. Prettige herinneringen vooral heeft hij aan de afdeling boenplaats, en speciaal de pekkerij, waar hij van 1930 tot 1940 werkzaam was. De jubilaris begon destijds in de bottelarij, waar hij de in vergelijking met nu primitieve vul- methode nog heeft meegemaakt. Zoals gebruikelijk is, werd de jubi laris met zijn vrouw bij de bedrijfs leiding ontvangen. Hier werden al lerlei oude herinneringen opgehaald en passeerde de loopbaan van de heer Vervat, zoals reeds in het kort om schreven, nog eens de revue. De be drijfsleider, ir. Wanschers, bracht de jubilaris namens de directie dank voor al hetgeen door hem in de afgelopen veertig jaar in dienst van de brouwe rij werd verricht. In kantine Hollandia vond vervol gens een receptie plaats, waarbij col lega's en bekenden de jubilaris kwa men gelukwensen. De heer Mollen- brok overhandigde namens het ju bileumfonds van de ziederij en mou terij een geschenk onder couvert, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. 16

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 18