BIER IS GOED VOOR HART EN NIEREN PENTEKENING ALS HULDEBLIJK voor wateruitdeling te Rotterdam Als dank voor het beschikbaar stellen van goed, zoet water tijdens de „brakke periode" eind januari in Rot terdam heeft de stichting „De bejaarden van Crooswijk" zaterdag 16 maart jl. onze directie een huldeblijk aan geboden. Dit bestond uit een pentekening, voorstellende „het waterhalen op de brouwerij", van de Croos- wijkse kunstenaar Charles Kemper. Deze pentekening werd tijdens een bijeenkomst in de raadskelder te Rot terdam door de voorzitter van de stichting, ds. W. D. J. van der Kaaden, aan de heer Feith overhandigd. De bedrijfsleider, de heer Wanschers, dankte namens de brouwerij voor het mooie geschenk. Hij zei dat Heineken met genoegen de Crooswijkse bevolking had geholpen en dat, indien het nodig mocht zijn, de uitdeling zal worden herhaald. De aanbieding van het geschenk werd voorafgegaan door een korte „reprise" van de waterverstrekking, waarbij gedurende enige tijd de omwonenden wederom „twee emmertjes water" konden halen. Het geheel werd muzikaal opgeluisterd door de Koninklijke Posthar- In het Belgische dagblad „Het laat ste nieuws" was onlangs het volgende interessante bericht te lezen: Na een lang en zorgvuldig wetenschappelijk onderzoek kwamen o.a. prof. dr. Just en prof. dr. Drews, beiden uit Ber lijn, tot de overtuiging dat een liter bier per dag over het algemeen een volwassen mens geen kwaad kan doen. Alleen wie veel eet, en daarbij ook nog een groot aantal pinten bier naar binnen werkt, moet zich er niet over verwonderen, dat hij in omvang toeneemt, zeker niet als hij daartoe al aanleg heeft. Het zou niet rechtvaar dig zijn het bier hiervan te betichten. De calorieën in het bier worden door het kleine percentage alcohol heel snel in het lichaam verwerkt. Ze worden in energie omgezet en niet in vet. Bier bevordert de stofwisseling en daar door ook heeft het geen tijd of ge legenheid te blijven vastzitten. Bier is goed voor hart en nieren. (Uit ,,Het Horecabedrijf" van 20-2-1963) Ds. Van der Kaaden en de heer Feith met de pentekening, waarvan u hieronder een close up ziet.

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 8