NIEUWE BEDRIJFSFILM In de afgelopen maand heeft het personeel van onze drie vestigingen kennis kunnen maken met de nieuwe bedrijfsfilm „Dit is Heineken!", een rolprent, die in hoofdzaak bestemd is om gebruikt te worden voor gezelschappen, die een rondleiding op een van onze brouwerijen hebben gemaakt. Tijdens zo'n excursie hebben de bezoekers dan een indruk gekregen van de bierbereiding in een van onze drie bedrijven. Zij hebben dan echter in het geheel nog geen inzicht in wat het Heineken concern in zijn geheel is en doet. Vandaar dat de film in een kort tijdsbestek een aantal sprekende impressies geeft van de groei, de dynamiek en de internationale uitbreiding van ons concern, zowel wat de export als wat de deelneming in buitenlandse brouwerijen betreft. Ook wordt aan dacht geschonken aan de in ruime mate ingeschakelde wetenschap en aan de toewijding van de medewerkers in de Heineken brouwerijen vanaf het begin. Het spreekt vanzelf, dat de film daardoor niet het karakter heeft kunnen krijgen van een rustige uitleg van het brouwproces. „Dit is Heineken!" is een geheel geworden van losse impressies en suggesties, die op knappe en soms geraffineerde wijze, door de makers Carillon Films N.V. te Rijswijk, aan elkaar gelast zijn. Op deze wijze gebruikt zal de film ongetwijfeld een nuttige aanvulling zijn op het voorlichtingswerk, dat door de rondleidingen op de drie brouwerijen reeds wordt gedaan. De directie heeft het juist geoordeeld om het personeel in de gelegenheid te stellen terstond na het gereedkomen van de film deze te zien en zich een oordeel er over te vormen. Het spreekt vanzelf dat de film ook ter beschikking zal worden gesteld aan belangstellende buitenstaanders. Tijdens een van de voorstellingen in Rotterdam werd deze foto gemaakt. Op het scherm de heer A. M. Prins, baas legkelder van onze Bossche brou werij, in actie.

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 3