Verslag jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van Heineken's Personeelsvereniging 's Hertogenbosch Personeelslid op vijfjarige leeftijd met (vervroegd) pensioen Door omstandigheden kon deze jaar lijkse Algemene ledenvergadering over het boekjaar oktober 1961- september 1962 eerst op zaterdag 9 maart jl. plaats hebben. In een kort openingswoord gaf de voorzitter, de heer J. van der Geld, een overzicht van de activiteiten van de Personeelsvereniging. In het bij zonder memoreerde de voorzitter nog het afscheid van mej. Van Uden en de heer Van Renswoude, die de dienst bij onze brouwerij hebben verlaten. Het zal niet eenvoudig zijn, zo zei de heer Van der Geld, in de aldus ontstane vacatures in het bestuur te voorzien. Dat de 2de secretaresse, mej. C. M. J. van de Louw, toch ook goed voor haar taak is berekend, bleek wel overduidelijk uit het prima jaarver slag dat zij had opgesteld over het afgelopen boekjaar, nadat zij de no tulen van de vorige ledenvergade ring had voorgelezen, die daarna met algemene stemmen waren goedge keurd. Het zou te ver voeren om alle ge beurtenissen die mej. Van de Louw in haar verslag heeft genoemd hier in extenso te vermelden. Een enkele, die dan ook van formaat was, wil ik nog even in uw herinne ring brengen nl. de 3de Interbrou- werij Sportdag, gehouden op 16 juni 1962. In haar jaarverslag sprak mej. Van de Louw de hoop uit, dat op de dit jaar te Rotterdam te houden sportontmoeting de Bosschenaren uiteindelijk een hogere plaats op de ranglijst zullen innemen dan vorig jaar, toen zij als derde eindigden. Na mej. Van de Louw kwam de penning meester, de heer F. A. C. Leyerweert, aan het woord met zijn overzicht van inkomsten en uitgaven. Een ware getallenkanonnade werd op de aanwezigen „afgevuurd", maar met een nauwkeurigheid, die vak manschap verried. Geen wonder dus, dat deze bekwame penningmeester voor zijn beleid éénstemmig werd gedechargeerd. Zoals gebruikelijk bracht de heer Leyerweert, namens het bestuur, dank aan de directie voor haar financiële medewerking. Hierna volgde het verslag van de kascontrole-commissie. Het was ditmaal een buitengewoon gedegen verslag. Daarin was niet ge schroomd, overigens geheel terecht en zoals het betaamt, enige op- en aan merkingen te verwerken inzake de kasverantwoording van diverse on derafdelingen. In zijn dankwoord voor dit uitgebreide verslag, kondig de de heer Van der Geld zekere maatregelen aan, die tot doel hebben zo spoedig mogelijk te komen tot een verbeterde boekhouding van de be trokken onderafdelingen. Tijdens de daarna volgende pauze werden stembriefjes rondgedeeld, aangezien punt 6 van de agenda aangaf: be stuursverkiezing. Door het vertrek van mej. Van Uden en de heer Van Renswoude, en als gevolg van het zich niet meer herkiesbaar stellen van het bestuurslid de heer Van Amelsvoort, moesten drie nieuwe be stuursleden worden gekozen. Er wa ren 5 candidaten, uit wier midden werden gekozen (in alfabetische volg orde), de heren W. F. van der Luur, H. M. Sikking en E. M. Tromp. De drie periodiek aftredende bestuurs leden, die zich allen herkiesbaar stel den, werden zonder hoofdelijke stem ming, herkozen. Als leden van de kascontrole-commissie voor het nieu we boekjaar werden gekozen de he ren Th. J. de Boer, M. J. Heller Jr. en P. A. G. A. Janssens. Door enige gevierde mascotte van ons tamboer leden werd van de rondvraag ge bruik gemaakt om enkele vragen te stellen, die in vlot tempo naar ge noegen werden beantwoord. Het nieuw-gekozen bestuurslid, de heer H. M. Sikking, sprak de hoop uit, dat de keuze van de drie nieuwe be stuursleden een goede zal blijken te zijn. Hij deed een beroep op de me dewerking van alle leden de Per soneelsvereniging met woord en daad van dienst te zijn. In zijn slotwoord heette de voorzitter de nieuwe bestuursleden van harte welkom en dankte hij de heer Van Amelsvoort voor de bewezen dien sten. Tevens dankte hij de leden voor hun opkomst, waarna deze Algeme ne ledenvergadering werd gesloten. Van bestuurszijde werd mij, op mijn verzoek, de functieverdeling bekend gemaakt van het nieuwe bestuur, dat als volgt werd samengesteld: de heer J. van der Geld, voorzitter; de heer H. M. Sikking, vice-voorzitter; mej. C. M. J. van de Louw, le secretaresse; de heer E. M. Tromp, 2de secretaris; de heer F. A. C. Leyerweert, le pen ningmeester; de heer W. L. Huys- rnans, 2de penningmeester en de heer W. F. van der Luur, commissaris. vRh. een goed rusthuis voor onze bok ge- In de geschiedschrijving van onze Bossche brouwerij zal de titel, die hierboven staat, zeker als uniek ge boekstaafd worden. En, hoe onwaar schijnlijk die titel ook moge klinken, hij is niet onwaar. Wat was namelijk het geval. Onze bok „Kees Pils", de corps, is onlangs in een rusthuis op genomen. Veearts Wijsmuller had bij „Pilske" een toenemende verkramping van de achterbeenspieren geconsta teerd, waardoor het lopen tijdens marsen steeds meer moeilijkheden op leverde. Na enig zoeken hebben we 16

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 18