Bossche hengelaars luiden de alarmklok! Wat die winter van 1962/1963 al niet op zijn gewe ten heeft! Daarvan kunnen de leden van de Bossche Hengelsportvereniging „Heineken" meepraten. Prak tisch geen vis in de drie door deze onderafdeling van Heineken's Personeelsvereniging 's-Hertogen- bosch gepachte viswaters, (twee in Engelen en een in Herven), heeft de strenge vorst overleefd, wat ge lijk staat met een ramp, zo kan men het gerust stellen. Een simpele vraag: Wat nu? Het antwoord is echter niet zo eenvoudig. Op een bijeenkomst, gehouden in het ontvangstgebouw op zaterdag 16 maart jl., heeft de voorzitter, de heer A. Trum, min of meer een S.O.S.-boodschap voor financiële steun „opgesteld". Gaarne voldoe ik, niet alleen als uw Bossche corres pondent, maar ook als lid van de Bossche Hengel sportvereniging, aan het verzoek van het bestuur van deze gedupeerde onderafdeling, deze noodkreet nader toe te lichten. Aan idyllisch gelegen viswaters zonder vis hebben we niets. Om waterbewoners te kopen en uit te zet ten (in ons geval circa 500 kilo!) is veel geld nodig. U begrijpt het al, wie biedt hier de helpende hand? Het bestuur doet in dit verband een beroep op de zusterverenigingen in Amsterdam en Rotterdam en andere onderafdelingen van Heineken's Personeels vereniging 's-Hertogenbosch, terwijl ook gedacht wordt aan die Bossche staffunctionarissen, die de hengelsport een warm hart toedragen. Wanneer het bestuur zich binnenkort dan ook tot deze en gene zal wenden door middel van een actie, die we zouden kunnen aanduiden met de zin: „Voor Heineken vis in de Bossche Wielen", laat dan uw spontane reactie er een zijn in de geest van: met véél geld méér vis! Van Bestuurszijde is voorgesteld om gedurende het eerste jaar, door de hengelaars van de met uw aller financiële medewerking gekochte en uitgezette vissen geen enkel gevangen exemplaar te laten meenemen, met de bedoeling de hoeveelheid vis in de drie Wie len zo hoog mogelijk op te voeren. Ook is op de bijeenkomst van 16 maart jl. nog de regeling van de zeevisserij ter sprake gekomen. Alle aanwezige leden bleken voor het spectaculaire zee-vissen interesse te hebben. Verdere mededelingen hieromtrent zullen door het bestuur tijdig ter kennis van de leden wor den gebracht. Tot besluit terugkerend tot de precaire situatie, waarin onze hengelsportvereniging zich mo menteel bevindt, roep ik u nogmaals op uw offer vaardigheid te tonen. De huidige bestuursleden van de hengelsportvereniging, te weten de heren A. Trum, voorzitter, P. Verkennis, G. J. Govaarts, resp. Ie en 2e secretaris, P. Baks en J. Mulders, resp. Ie en 2e penningmeester, zijn gaarne bereid u desgewenst na dere inlichtingen, bijv. over de wijze waarop u van uw offerzin wilt blijk geven, te verstrekken. Het bestuur is u bij voorbaat zeer erkentelijk voor uw hulp. vRh. W.S.V. Heineken 's Hertogenbosch Ongeveer 900 programmaboekjes van de op 27 april a.s. door onze jubile rende wandelsportvereniging te or ganiseren 1ste Lustrum Wandeltocht zijn inmiddels verzonden. Reeds zijn diverse voorinschrijvingen ontvangen en wordt er koortsachtig aan allerlei voorbereidingen gewerkt. Wanneer u deze regels leest is de grote dag al nabij en het bestuur hoopt dat er zich dan ook Rotterdamse en Amsterdam se wandelaars(-sters) hebben opgege ven. Het spreekt wel vanzelf, dat na dit Heineken wandelfestijn een volledig verslag daarvan in Vers van 't Vat zal worden gepubliceerd. Wat betreft de deelname van een Heineken wandelgroep aan de ko mende Vierdaagse te Nijmegen, kan ik u mededelen, dat hieromtrent nog geen zekerheid bestaat, helaas, mag ik wel zeggen, aangezien een derge lijke deelname veel voorbereidend werk vereist en de factor tijd een zeer belangrijke rol speelt. Het bestuur wil van deze gelegenheid dan ook nogmaals gaarne gebruik maken in de eerste plaats op haar eigen leden een beroep te doen zich in principe voor deelname op te geven en in de tweede plaats Amsterdamse en Rotterdamse wandelaars(-sters) te verzoeken, indien zij plannen moch ten hebben individueel deel te nemen, zich in plaats daarvan bij onze Bos sche wandelgroep aan te sluiten, zo dat er een representatieve Heineken groep aan de start kan verschijnen. Behalve de factor tijd, is tevens een goede training van groot belang, ter wijl het bestuur ook op korte termijn het huisvestingsprobleem voor de groep in Nijmegen geregeld dient te hebben. Kortom, er moeten zeer bin nenkort de nodige beslissingen terza ke worden genomen. Alleen met uw medewerking is dat mogelijk. Wan delaars, stelt ons bestuur dus niet teleur. Wij hebben in Nijmegen een NAAM hoog te houden! vRh. Halfvastenfeest Traditiegetrouw organiseerde Heine ken's Personeelsvereniging 's-Herto genbosch, dit jaar op zaterdag 23 maart jl. in de kantine wederom een halfvastenfeest ten behoeve van haar leden, die elk een introducé(e) moch ten meebrengen. Het is, hoe kan het anders(!), een zeer geanimeerde avond geworden, die geopend werd met een welkomst woord van de voorzitter, de heer J. van der Geld, gevolgd door de ver toning van de nieuwe bedrijfsfilm in kleuren. De laatste filmbeelden waren goed en wel verdwenen of op de pittige tonen van de dansmuziek, verzorgd door „The Heineken Stars" gingen de beentjes van de vloer. Teneinde een echte carnavalssfeer te scheppen was verzocht zoveel moge lijk in hèt carnavalskledingstuk bij uitnemendheid, de blauwe boeren kiel met rode halsdoek te verschijnen. De ware carnavalsstemming kwam er eerst goed in, toen de carnavalsclub „D'r in en d'r uit" met zijn vrolijke klanken dit feest nog meer luister kwam bijzetten. Dat er „veul dorst" was, spreekt wel vanzelf. En dat die dorst goed gelest werd, nog meer! Iedereen amuseerde zich uitstekend. Voor het bestuur van de personeels vereniging was het toch wel een te leurstelling, dat er geen staffunctio narissen aanwezig waren. Enkele van hen waren evenwel wegens ziekte ver hinderd. Al met al was het een gezel lige avond die om 8 uur was begon nen en voorbij was voor men er erg in had! vRh. 15

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 17