PERSONALIA BUITENLAND gekleed in wijde broek, de stempels uitdeelt. Ook het „koek en zopie" waarvoor de benodigdheden vanuit de kustplaatsen per auto zijn aangevoerd, ontbreekt hier niet. Ongeveer 8 kilometer verder doemt het blauwige silhouet van Urk, compleet met vuurtoren, voor ons op. De stempelpost is voor de havenmond en hier binden we de schaatsen af, teneinde in Urk de inwendige mens te gaan versterken. Via het haventje, dat vol ligt met ingevroren vissersboten, komen we op de vaste wal, waar allereerst café „De Verwachting" met een bezoek vereerd wordt. De erwtensoep, waar we zo naar ver langen, wordt hier echter niet geserveerd, daar de keuken op zaterdag gesloten is, zodat we met wat kouds genoegen moeten nemen. Een café ernaast beantwoordt meer aan onze verwachting, want hier heeft men wèl erwtensoep, al zit er wel wat weinig spek in en is ze wat waterig, hetgeen, naar de ober verklaart, te wijten is aan het feit, dat het varken boven de pan gehangen heeft. Tegen half drie nemen we afscheid van Urk en binden we de gladde ijzers weer onder. Spoedig is Urk aan de nevelige horizon verdwenen en rijden we weer over de fascinerende ijsvlakte, waarop de zon, die we nu tegen hebben, een bijna verblindende schittering veroorzaakt. Bij de controlepost midden op het meer wordt even gepauseerd en dan zijn de laatste 15 kilometer aan de beurt, die we in een vrij hoog tempo zullen verrijden. In de verte verschijnen de contouren van Enkhuizen en rechts van ons zien we weer de „ijsbergen" voor de kust, VI' '**Li 'HL In de vissershaven van Urk met Barendregt en Timmer (rechts). die in de beginperiode van de winter door het kruien van de formidabele ijsmassa's ontstaan zijn. In gesloten formatie glijden we langs de vuurtoren de 'haven binnen en na de sluis komt de laatste stempelpost in zicht, waar het een drukte van belang is, zowel van schaatsers als van belangstellenden. Hier ontvangen we ons laatste stempel ten teken, dat de tocht tot een goed einde is gebracht een fraaie prestatie, vooral van de heer Van Krieken, die als nestor van ons vieren bewees, dat hij, ondanks zijn 55 jaren, nog prima mee kon komen op zijn Friese schaatsen, die nog uit de legendarische winter van 1929 dateren. In taveerne „In de Meermin" leveren we onze stempelkaarten in; de medailles zijn jammer genoeg niet voorradig en zullen nu nagestuurd worden. Om half vijf vertrekken we uit Enkhuizen en na twee uur rijden zijn we weer terug in de Maasstad. Het is een dag geweest, die we niet licht zullen vergeten. P. J. VAN PUFFELEN Op 16 februari vertrok de heer W. Zwanenburg uit Aba met verlof naar Nederland. Uit Kumasi bereikte ons het heugelijke bericht dat daar op 18 februari het gezin van de heer en mevrouw Allport-Bishop met een tweede spruit, Catherine, Ann, werd uitgebreid. Na een kort verlof in Nederland te hebben doorge bracht reisde de heer H. L. Voogel, vergezeld van zijn gezin, op 23 februari terug naar Bukavu. Op 26 februari vertrok ir. J. J. Constandse met zijn gezin naar Singapore, waar hij de taak van Executive Engineer zal overnemen van de heer E. Mol. Een blijde gebeurtenis vond plaats in het gezin van de heer en mevrouw Koenderink-Peusken te Aba met de geboorte van een dochter, Angeliec, op 27 februari. Op 28 februari arriveerde de heer F. Kesteloo uit Aba met verlof in Nederland. Ten stadhuize in Rotterdam trad hij vervolgens op 15 maart in het huwelijk met mejuffrouw H. W. Kok. Na enig uitstel om gezondheidsredenen vertrok de heer H. J. M. Couwenberg op 28 februari naar Kumasi, waar hij als Brewer bij Kumasi Brewery Ltd. werkzaam zal zijn. Eveneens op 28 februari reisde de heer B. van Donge samen met zijn vrouw naar Genua, waar hij bij Birra Cervisia de functie van bedrijfscontroleur zal vervullen. De heer A. D. Salmon vertrok op 6 maart naar Kumasi waar hij tijdens het komende verlof van ir. B. A. Horst man als Production Manager van Kumasi Brewery Ltd. zal fungeren. Op 7 maart arriveerde de heer F. J. M. Kil en zijn gezin uit Lagos met verlof in Nederland. Op 12 maart werden de heer en mevrouw Couwenberg- Mulders verblijd met de geboorte van een dochter, Maria Johanna. De heer G. J. L. Geerse en zijn vrouw arriveerden op 12 maart uit Freetown in Nederland voor het door brengen van hun verlof. Op 13 maart reisde de heer J. Schalk terug naar zijn standplaats Boma na beëindiging van zijn verlof. Mevrouw J. M. M. van Dijk-de Jong reisde met haar kind op 15 maart naar Taranto, waar de heer Van Dijk sedert kort werkzaam is. Uit Singapore kwam een kaartje met een rose strikje met de geboorte-aankondiging van Anita Pauline, die op 15 maart haar intrede deed in het gezin van de heer en mevrouw Röhrig-van Schenkhof. Op 20 maart vertrok de heer J. van Straten met zijn vrouw uit Singapore met Europees verlof. Twee diamanten echtparen Op 15 april jl. herdachten de heer en mevrouw Beenke-Heijnes te Amsterdam het feit, dat zij zestig jaar geleden in het huwelijk traden. Het echtpaar Reijgers-Verhues, eveneens te Amsterdam, hoopt op 6 mei a.s. zijn diamanten huwelijksfeest te vieren. 13

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 15