E.C. A. van der Hoff: Het wandelleven begint bij 45 w DIT IS ZIJN HOBBY (8) r Wanneer iemand op latere leeftijd een hobby gaat beoefe nen, is dat op zichzelf reeds het vermelden waard. Als het dan bovendien een liefhebberij blijkt te zijn, waarbij de persoon in kwestie jaarlijks zo'n slordige duizend kilo meter, wandelend, aflegt, dan is er alle aanleiding deze wandelliefhebber eens op te zoeken en hem over zijn hobby te interviewen. De naam Van der Hoff heeft al meer dan tachtig jaar een bekende klank op de Rotterdamse brouwerij. In 1881 trad de eerste Van der Hoff, de grootvader van onze wandelliefhebber, bij Heineken in dienst. Hij werd ge volgd door zijn zoon, en weer later, door zijn kleinzoon, de heer E. C. A. van der Hoff (32 dienstjaren), die op het ogenblik werkzaam is op het kantoor van filiaal Parallel weg in Rotterdam-Zuid. Vorige maand is de heer Van der Hoff 59 geworden en dat betekent, wat zijn hobby betreft, dat hij nu al ruim dertien jaar, week in week uit, weer of geen weer, de kilometers onder zijn wandelgrage voeten laat door glijden. Het begon allemaal, in 1949, met een plagerijtje en een uitdaging. Een neef, die in Den Haag een mars van 40 kilometer ging lopen, wilde niet geloven, dat zijn oom, toen 45 jaar en ongetraind, wel kans zag deze afstand te „doen". Beiden liepen de mars uit, al kostte het neeflief moeite om binnen te komen vanwege de vele blaren die hij had opgelopen. Een paar weken later, toen er weer een mars was, liet hij het dan ook afweten. Dus ging de heer Van der Hoff alleen op stap. En zo heeft hij liefhebberij in het wandelen gekregen. De afstanden werden langzaam opgevoerd met marsen van 15, 20, 25, en vervolgens 35, 40 en 50 kilometer. Een enkele maal een trip van 60 kilometer, de zg. nachtmars, waarbij men 's avonds om elf uur uit Rotterdam vertrekt voor een nachtelijke wandeltocht door de Krimpener- waard om de volgende morgen om tien uur weer in de Maasstad terug te zijn. „Goed voor de slanke lijn", glim lacht de heer Van der Hoff, „ik ben op die tocht zeker drie kilo afgevallen!" Onze wandelliefhebber doet bij voorkeur mee aan marsen met een liefdadig doel. Ook loopt hij graag alleen, in zijn eigen tempo, dat tussen de 7 en 8 kilometer per uur ligt. Eén keer heeft hij de 10 kilometer (snelwandelen) afge legd in 1 u. 15 min. 06 sec. Voor diegenen, die deze af stand binnen de gestelde tijd (1 u. 20 min.) lopen, ligt er dan een diploma te wachten. Dit diploma is overigens niet het enige bewijs, dat de heer Van der Hoff aan talloze marsen heeft meegedaan. Hij bezit enige honderden medailles, waaruit wij een kleine selectie hebben gemaakt, die u op een van de foto's ziet afgebeeld. Wandelliefhebber Van der Hoff is, we zeidien het reeds, bijna het gehele jaar door elke week van de partij om aan Wandelaar Van der Hoff in actie tijdens een mars op 15 september van het vorige jaar. 12

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 14