Rotterdam kreeg depot aan de Nassauhaven Het depot is ondergebracht in enkele loodsen van een aldaar gevestigd veembedrijf. De beschikbare opslag ruimte bedraagt ongeveer 1200 vierkante meter en bij ons bezoek, enkele dagen na de ingebruikneming, stonden in twee afdelingen de kisten reeds in vele rijen torenhoog opgestapeld. Binnen in de opslagloods, direct naast de ingang, is een kantoortje opgetrokken met aangrenzend een eet- en kleedgelegenheid voor het personeel. De heer H. M. Smael zwaait de scepter ever dit nieuwe depot, dat als verlengstuk van de opslag van onze brou werij een belangrijke functie vervult. Het aan- en afvoeren en stapelen van de pallets in de loodsen gebeurt met twee heftrucks, die bestuurd worden door de heren C. M. A. Melgert en M. J. Boelscn. Ten tijde van ons bezoek waren nog in het depot tijdelijk (in de admini stratie) werkzaam de heren J. A. de Jonge en J. Beuving. Het depot aan de Nassauhaven is niet bedoeld als per manente opslag in Rotterdam-Zuid. Men overweegt over enige jaren elders in dit stadsdeel een eigen depot te vestigen. Tot zolang echter biedt de ruimte aan de Nassauhaven een welkome uitkomst in de steeds groeien de problemen van de opslag. gebruiken voor het inrichten van een werkplaats voor minder validen. Enige tijd geleden werd dit voornemen ten uitvoer gelegd, wat voor onze brouwerij betekende dat naar opslagruimte elders moest worden uitgezien. Men vond deze ruimte in Rotterdam-Zuid, waar begin vorige maand aan de Nassauhaven een depot in gebruik werd genomen, dat dienst zal doen als opslag voor in hoofdzaak flessenbier met daarnaast een klein kwantum fustbier. De vaste en de tijdelijke bezetting van depot Nassauhaven; v.l.n.r. de heren M. J. Boelsen, H. M. Smael, C. M. A. Melgert, J. Beuving en J. A. de Jonge. Het kantoortje, dat in de loods is opgetrokken. Toen, ruim een jaar geleden, de afdeling T.B.B. het voormalige R.E.T.-gebouw in de Isaac Hubertstraat betrok, werd een gedeelte van de aan de overzijde ge legen remise bestemd als opslagruimte voor de afdeling emballage van onze Rotterdamse brouwerij. Dit was echter een voorziening van tijdelijke aard, aangezien de gemeente Rotterdam deze ruimte te zijner tijd wilde 7

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 9