Eerste spant nieuwe bottelarij te Amsterdam In de activiteiten ten beihoeve van de bouw van de nieuwe bottelarij te Amsterdam be reikte men 1 november jl. een „hoogte punt", toen op de gedeeltelijk gereedge komen vloer van de tweede verdieping het eerste spant geplaatst werd. Dit spant zal gevolgd worden door nog zes andere, waarvan er, op het moment dat u dit leest, reeds enkele geplaatst zijn. Samen zullen zij de boogvormige over kapping van de nieuwe bottelarij dragen. De 30 cm dikke vloer van de tweede ver dieping, waarop de zware machines zullen komen te rusten, is inmiddels reeds in zijn geheel gestort. Zoals bekend is, krijgt de Amsterdamse bottelarij twee bottelcolonnes met een totaalcapaciteit van 60.000 flessen per uur. Bij de inrichting van de bottelarij zal men straks hetzelfde systeem toepassen als in Den Bosch, met dien verstande, dat in Amsterdam slechts aan één zijde een galerij zal worden aangebracht. Verder komen er, op een enigszins hoger gelegen niveau, ver schillende kantoortjes, was- en kleedge legenheden en nog enkele andere ruimten. Foto boven: De vlag ging in top na het plaatsen van het eerste spant voor de overkapping van de nieuwe bottelarij in Amsterdam. De opname werd gemaakt op de hoek van de Ferdinand Bolstraat links op de voorgrond) en de Quellijn- straat rechts Foto rechts: De vloer van de tweede verdiepingop het moment van de op name nog maar gedeeltelijk gestortis inmiddels in zijn geheel gereedgekomen. Links op de foto ziet u nog een stuk van de nieuvte boenplaats. 6

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 8