OPEN HET DORP HEINEKEN CANDIDAATSPRIJS 1962 Hoewel het nu alweer bijna een maand geleden is, dat de grandioze radio- en tv-actie „Open het dorp" heel Nederland in de ban hield, ligt het gebeurde ons allen ongetwijfeld nog vers in het geheugen. Heel ons volk kwam in beweging, van alle kanten stroomden giften en goede gaven binnen, de stroom werd een vloedgolf en toen dinsdagsavonds, na vierentwintig uur onafgebroken in de lucht geweest te zijn, de zenders ten slotte zwegen, viel er een onwezenlijke stilte, een vreemde leegte. Velen, misschien wel honderden, die ter plaatse in het RA l-gebouw hun giften en gaven kwamen aanbieden, bereikten het podium niet. Ook de delegatie uit ons personeel, die na onbeschrijfelijk veel moeite de micro foon tot op enkele meters genaderd was, moest terug keren. Maar niet onverrichterzake. En och, doet het er eigenlijk wat toe, dat het niet Mies Bouwman, maar Ageeth Scherphuis was, die het geld, door ons personeel en onze directie geschonken, in ontvangst nam? Het door onze drie brouwerijen bijeengebrachte geld, door de directie aangevuld tot drieduizend gulden, was op originele wijze, in drie bierlaarzen, elk duizend zil veren guldens bevattend, „verpakt". Al eerder had de directie telegrafisch vijfduizend gulden voor „Open het dorp" beschikbaar gesteld. De drie bierlaarzen werden door een delegatie, bestaande uit leden van de Onder nemingsraden van onze drie vestigingen, overhandigd. Wij mochten zo als personeel van onze onderneming een steentje aan „het dorp" bijdragen. Wij deden dat ieder voor zich, of gezamenlijk, zoals het personeel van een van onze bottelarijen, dat zijn met kleine, wekelijkse bijdragen gevormde „kerstspaarpot" spontaan afstond. Dit jaar viel de Heineken prijs voor de student, die het beste candidaatsexamen in de scheikundige technologie aan de Technische Hogeschool te Delft had afgelegd, ten deel aan ir. J. C. P. Broekhoff. De gelukkige prijswinnaar, die inmiddels ook de ingenieurstitel had behaald, werd 6 november op de brouwerij te Rotterdam met zijn vrouw ontvangen door onze directeuren de heren Kloppenburg en De Rijke. Het bestuur van de afdeling scheikundige technologie van de Technische Hogeschool werd vertegenwoordigd door professor dr. G. Meyer. Verder waren aanwezig de heren Vermeulen en d'Artillac Brill. De heer Kloppenburg reikte de heer Broekhoff met een waarderend woord de prijs, bestaande uit een bedrag van 2.000,en een blij vend aandenken uit. Na de lunch bezichtigden de gasten het bedrijf, waarbij zij in het bijzonder belangstelling toonden voor het centraal laboratorium. Linksboven: Onze directeur, de heer Kloppenburg, overhandigt de prijs aan de heer Broekhoff. Rechtsboven: Prof. Meyer spreekt zijn oud-student hartelijk toe. links. De gelukkige prijs winnaar bekijkt samen met zijn vrouw het aandenken. 4

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 6