PERSONALIA BUITENLAND Afscheid te Rotterdam IN MEMORIAM D. GRIP overleden 2 december 1962 Grip was oorspronkelijk werkzaam bij een firma die de montage van de tegenwoordige ziederij verrichtte. In 1927 kwam hij in dienst van de brou werij te Rotterdam. Hij werd eerst tewerkgesteld op de boenplaats. Deze periode heeft echter betrekkelijk kort geduurd doordat in 1931 praktisch het gehele brouwerij- personeel door een psychotechnicus werd geselecteerd op hun geschiktheid voor de eerste bazencursus. Bij die gelegenheid kwam naar voren, dat Grip over een uitstekend verstand be schikte en zo behoorde hij tot de eerste twaalf deelnemers aan deze cursus. De keuze bleek goed te zijn. Met zijn intelligentie, zijn ernstige levensopvatting en zijn toewijding aan de brouwerij slaagde hij. Na het ver laten van de cursus heeft hij in ver schillende afdelingen gewerkt, totdat hij zijn definitieve plaats kreeg in de mouterij, eerst als onderbaas, later als baas. In deze functies heeft Grip uit stekend werk verricht. Hij wist de goede stemming onder het personeel te bewaren en men kon ten volle op zijn oordeel vertrouwen. De snelle groei van de brouwerij met de daarmede gepaard gaande ver anderde gezagsverhouding, alsmede het opheffen van de mouterij hebben het hem de laatste jaren niet gemak kelijk gemaakt. Vooral onder de ouderen van ons heeft het heengaan van deze trouwe mede werker op de betrekkelijk jeugdige leeftijd van 58 jaar een diepe indruk achtergelaten. Ir. J. A. EMMENS Op 24 oktober werden de heer en mevrouw Horstman-Pameijer te Kumasi verblijd met de geboorte van een dochter, Liesbeth. De heer D. Handbeuckers keerde op 30 oktober terug uit Boma. Zijn gezin was hem al eerder per boot vooruitgereisd. Op 1 november vertrok de heer G. P. H. van Elswijk met zijn echtgenote naar Kumasi, waar hij tijdelijk als chef-machinist zal fungeren. De heer C. Kooyman reisde op dezelfde dag met zijn vrouw naar Aba, waar hij met diverse werkzaamheden belast zal worden. Eveneens op 1 november vertrok mevrouw M. Phaff-Sparreboom naar Free town, na enige tijd in Nederland te hebben doorgebracht. Ir. J. A. Kruidenier en zijn vrouw arriveerden op 3 november uit Lagos met Europees verlof. De heer A. Hiskes vertrok op 3 november naar Stanleyville, waar hij als machinist bij Bralima-Congo S.C.R.L. in dienst trad Op 4 november reisde de heer K. F. W. Keiler naar Lagos, teneinde zijn werkzaamheden als afdelingschef bij N.B.L. te aanvaarden. De heer H. Rodenburg vertrok op 5 november naar Boma, waar hij als machinist bij Bralima Congo S.C.R.L. werkzaam zal zijn. Na genoten Europees verlof keerde de heer J. A. Nielsen met zijn gezin op 7 november weer naar zijn standplaats terug. Op 8 november arriveerde de heer W. J. E. Looman uit Kumasi met verlof in Nederland. De heer D. Leeuwenburg keerde op 10 november uit Kaduna in Nederland terug. Op 15 november vertrok de heer J. H. Vermaas naar Freetown ter assistentie in de laatste fase van de brouwerijmontage aldaar. Vrijdag 30 november jl. vond te Rotter dam een dubbel afscheid plaats. Het waren twee leden van onze oude garde, de heren J. de Roos en H. Vlasblom, elk met bijna vijftig dienstjaren, die de brouwerij met pensioen gingen verlaten. Beide heren hebben verschillende afde lingen van het bedrijf doorlopen. De heer De Roos was de laatste achttien jaar met de zorg over de aanstelgist in de gistbewaarplaats belast, terwijl de heer Vlasblom de afgelopen twee jaar als controleur bij de kwaliteitsdienst werk zaam was. Na de gezamenlijke ontvangst bij de be drijfsleiding, begaf het gezelschap zich naar kantine Hollandia. Tijdens de af scheidsbijeenkomst aldaar ontvingen bei den nog een geschenk namens de collega's van hun afdeling. Op de foto links ziet u de heer De Roos, die u zojuist door de heer J. C. Molijn is toegesproken, op de foto rechts overhandigt de heer H. A. Boelaarts het geschenk onder couvert aan de heer Vlasblom (r.). In het midden me vrouw Vlasblom. 35

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 37