25-jarig jubileum Mej. M. J. NATER 25-jarig jubileum J. J. DIESBERGEN ONZE JUBILARISSEN In de namiddag van 23 november jongstleden waren in de raadskelder te Rotterdam en in de kantine van onze Amsterdamse brouwerij velen bijeengekomen voor de viering van respectievelijk bet 25-jarig jubileum van mejuffrouw M. Nater, analiste centraal laboratorium, en van de heer J. Diesbergen, chef magazijn. Rotterdam. Wij zouden ons kunnen voorstellen, dat mejuffrouw Nater, die aanvankelijk wel enigszins tegen deze dag had opgezien, achteraf in stilte toegegeven heeft, dat zij de viering van haar jubileum niet graag zou hebben willen missen. Al zal zij, tijdens de bijeen komst in de raadskelder, misschien zo nu en dan wel even gebloosd hebben bij het horen van zoveel lof, die de verschillende sprekers haar toezwaaiden. De heer Vestergaard belichtte vooral de karaktereigen schappen van de jubilaresse, haar voorkomendheid, goede humeur en grote hulpvaardigheid, waardoor zij al spoedig na haar indiensttreding opviel. Aan het slot van zijn toespraak speldde de heer Vester gaard de jubilaresse het embleem voor 25 jaar dienst op en overhandigde hij haar het gebruikelijke geschenk onder couvert. De heer Mendlik, chef van het centraal laboratorium, wees vervolgens op het bijzondere feit, dat het nu voor het eerst was dat deze afdeling een jubilaresse in haar midden had. Na de goede karaktereigenschappen van mejuffrouw Nater, door de heer Vestergaard beschreven, nog eens te hebben onderstreept, wijdde de heer Mendlik extra aandacht aan de kwaliteiten van de jubilaresse als analiste. Hij roemde haar nauwgezetheid en verantwoor delijkheidsgevoel, eigenschappen die bij het laboratorium werk van zo'n bijzonder groot belang zijn. Ook prees hij de pedagogische kwaliteiten van mejuffrouw Nater, die heel wat „nieuwkomers" geholpen heeft en ingewijd in de geheimen van de wereld der analyses. Namens haar vrienden, zoals de heer Mendlik het uit drukte, overhandigde hij de jubilaresse op symbolische wijze een geschenk, een barokstoel, die reeds eerder op de dag bij haar thuis was bezorgd. Voorts ontving zij nog een „aanvullend" geschenk in de vorm van een vulpen. Nadat ook de heer Dijkema de jubilaresse had toege sproken, dankte mejuffrouw Nater met enkele hartelijke woorden voor alles wat haar op deze dag ten deel was gevallen. Eveneens op 23 novem ber jl. werd het 25-jarig jubileum gevierd van de heer J. J. Diesbergen, chef magazijn te Amster dam. Dat een dergelijke func tionaris vele contacten heeft in het bedrijf, kon niet alleen de oorzaak zijn van de grote schare belangstellenden, die de jubilaris in de kantine stonden op te wachten. Het oorzakelijke verband werd echter duidelijk uit de woorden van een lange rij sprekers, die op verschil lende gronden de goede menselijke eigenschappen van de jubilaris naar voren brachten. Het leek er veel op dat alle sprekers hadden samengespannen om de jubilaris eens en voor altijd duidelijk te maken, welke bijzondere plaats hij in de bedrijfsgemeenschap inneemt. De heer Goos schetste de loopbaan van de jubilaris: vanaf 1937 als monteur in de garage en gedurende de periode vanaf 1951 in het magazijn. Hij liet de dank van het bedrijf vergezeld gaan van het aanbieden van het personeelscadeau, een foto-set, bestaande uit een kleinbeeldcamera met paraattas, een belichtingsmeter en en een fotoboek. De heer Hof, sprekende als zijn directe chef, betrok in zijn woorden de 82-jarige moeder van de heer Diesbergen, die bij dit jubileum aanwezig kon zijn, en mevrouw Diesbergen, die naar zijn mening toch mede van grote invloed moeten zijn geweest op het wel en wee van de afgelopen 25 jaar. De heer Eibers, die om tweeërlei reden woorden van waardering kon laten horen, nl. als zijn vroegere chef en verder namens de bazenclub, waar de heer Diesbergen lid van is, liet zijn woorden vergezeld gaan van een bloemstuk, waaraan later nog een elektrisch scheerapparaat werd toegevoegd. De volgende spreker, de heer Hollander, sprak namens het bestuur van de H.P.U., waarvan de jubilaris eveneens deel uitmaakt. De eigen plaats die de heer Diesbergen in dit college inneemt, was één van de kern punten van zijn betoog, hetgeen hij vergezeld deed gaan van bloemen en een weekendtas. Naast de woorden van dank namens het magazijnpersoneel voor de prettige sfeer die in het magazijn aanwezig is, verraste de heer Versteeg de jubilaris met een origineel aandenken. Enkele voorraadartikelen uit het magazijn waren door enige afdelingen waarmee het magazijn veel contact onder houdt, geformeerd tot een fraaie asbak met sigaretten- standaard, terwijl het geheel de onafscheidelijke pijp van de jubilaris symboliseerde. De heren Verkerk en Grootveld, als collega's en tevens namens de bazenclubs van Rotterdam en Den Bosch, spraken woorden van waardering voor de goede en prettige samenwerking. Zij boden behalve hun persoonlijk cadeau (een pijp) ruim schoots middelen aan, om de pijp van de heer Diesbergen gedurende nog vele maanden brandende te houden, het geen later op de avond nog eens werd aangevuld door de portiers van Amsterdam. Ten slotte was het laatste woord aan de jubilaris, die op de hem eigen wijze een zeer waardig sluitstuk gaf aan deze jubileumviering. 34

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 36