NIEUWS UIT HET BUITENLAND ENGELAND MARTINIQUE SPANJE bescheiden stukje grond, een ruime, ronde bar ingericht, over dekt door een rond, met kleurige slagzinnen voorzien dak, en bekroond met een metershoog Heinekenglas dat ver boven de omgeving uitstak. Geen enkele van de ruim een miljoen bezoekers kan dit glas gemist hebben, en duizenden zijn de tuin binnengekomen om even onder een van onze fleurige parasols te zitten en de moede voeten wat rust te geven, genietend van ons glaasje Heineken. Velen ook hebben aan de uitnodiging van een der dagbladen gevolg gegeven en geprobeerd te raden hoeveel flessen nu wel nodig waren om dat grote glas te vullen. Dat was niet zo makkelijk en de meesten vonden, dat een paar honderd fles sen al heel wat was. Er waren natuurlijk ook slimmerikken, die verklaarden dat je maar één fles nodig had, en die krijgen dan ook een troostprijs. De oh's en ah's waren niet van de lucht, toen bij de officiële afkondiging echter bleek, dat men een dikke vijfduizend flessen zou moeten hebben om het „glas" te vullen. En dit aantal is, per saldo, maar een klein deel van miljoenen flessen Heineken die in dit kleurrijke en vrolijke Nigeria worden gedronken. Een land waar men direct klaarstaat met een gulle lach, voor al als men een fles ontwaart met ons HAPPY HEINEKEN. Moge dit nog lang zo blijven. G. QUELLE In zijn functie van Vice Chairman van Heineken Ltd., Londen, fungeerde de heer B. G. van Os van Delden onlangs als tafelpresident bij het jaarlijkse banket van de „Wantage, Farringdon and District Licensed Vic tuallers' Association". Het is de gewoonte, dat voor dit soort jaarlijkse feesten een prominente figuur uit de brouwerijwereld wordt aangezocht om als erepresident op te treden, hetgeen in de pers van het conventionele Engeland de nodige publiciteit met zich brengt voor het bedrijf, dat door deze erepresident wordt vertegenwoordigd. Op een van zijn reizen bracht de heer R. van der Velde, die, zoals u weet, onze belangen in het Caraïbische gebied behartigt, onlangs een bezoek aan Martinique. Bij deze gelegenheid werd bovenstaande foto gemaakt, waarop, vóór de bestelwagen van onze agent aldaar, van links naar rechts staan afgebeeld de heer Van der Velde, een vrouw uit Martinique in Creools costuum, onze agent de heer M. A. Clément en zijn personeel. Eind oktober werden op de prachtige terreinen van de Spaanse nationale Golf Club de wedstrijden om het kampioenschap van dat land gehouden. Onze agent in Spanje, C. I. L. E. Lda., bood de op de foto onder afgebeelde, zeer fraaie cup aan, die gewonnen werd door de Spanjaard D. Miguel Angel Sobrino uit Madrid. 27

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 29