RECORDLADING VOOR VAN MUNCHING, AMERIKA -WH'-iii: Op woensdag 26 september 1962 arriveerde het s.s. „Sommelsdijk" in Hoboken, New Jersey, met aan boord de grootste lading exportbier, die ooit in één keer met één schip in de Verenigde Staten werd aangevoerd. De partij bestond uit 46.000 dozen en 850 vaten met een gezamenlijke inhoud van bijna 9.000 hectoliter. De aankomst van deze recordlading Heineken bier werd bijgewoond door de heer L. van Munching, president van Van Munching Co., Inc., met enkele leden van zijn staf, alsook door een vertegenwoordiger van de Holland Amerika Lijn en enige hoge douane-autoriteiten. Naar het zich laat aanzien zal 1962 een topjaar worden voor de verkoop van ons bier in de Verenigde Staten, waar Heineken 20 procent uitmaakt van de totale bier import en 92 procent van alle uit Nederland ingevoerde bieren. De aankomst van deze recordlading bier vormde een mijlpaal in de opmars van Heineken, die destijds in het klein begon, toen na de opheffing van de Prohibitie een eerste ladinkje, bestaande uit 50 dozen en 25 kleine vaten, op 17 april 1933 met de (oude) „Statendam" in Amerika arriveerde. -w- Links: Met de „Sommelsdijk" arriveerde de grootste lading Heineken, die ooit in één keer met één schip in Amerika werd aangevoerd; in het midden de heer L. van Munching. Onder: Deze imposante hoeveelheid vormt nog maar een klein ge deelte van de recordlading van 46.000 dozen. De Rotterdamse bottelarij leverde de inhoud van deze dozen, meer dan 1.100.000 flessen, in twee dagen af. 4

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 6