HEINEKEN ZOND TWEE TIJGERS NAAR NIEUWE BROUWERIJ TE KUALA LUMPUR Bijzondere opdracht voor T.B.B. Op zaterdag 17 november a.s. zal in Kuala Lumpur de nieuwe brouwerij van Malayan Breweries Ltd. officieel geopend worden. Aan deze gebeurtenis zal luister bij gezet worden door de aanwezigheid van twee flinke tijgerwelpen, waarvan de ene door Fraser Neave Ltd., onze partners in Malakka en de andere door Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. aan de jonge brouwerij geschonken is. Deze zal, na afloop van de officiële opening, op haar beurt het tijgerpaar wegschenken aan de, eveneens jonge, dierentuin van de stad Kuala Lumpur. Zoals bekend is, voert M. B. L. een tijger in een van zijn handelsmerken. De gedachte om de nieuwe brouwerij ter gelegenheid van de officiële opening een tijger ten ge schenke te geven, heeft een reeks min of meer sensationele gebeurtenissen tot gevolg gehad. Wat was namelijk het geval. De tijger, die men ten behoeve van de brouwerij te Kuala Lumpur wilde kopen, moest een nog jong dier zijn. Oude tijgers wennen immers niet meer in gevangen schap. Nu is het ter plaatse, dat wil zeggen in Malakka, vrijwel onmogelijk een (jonge) tijger te bemachtigen. De bevolking laat „de gestreepte", zo lang hij geen al te grote overlast veroorzaakt, liever met rust. Bovendien speelt in deze kwestie bijgeloof ook een belangrijke rol. Vandaar dat op 19 augustus jl. een brief uitging van M.B.L. aan Heineken Nederland, waarin het vererende, maar voor brouwerijmensen vreemde verzoek was ver vat „of Rotterdam niet voor een geschikte tijger kon zorgen". Dat het kon, bleek alras. Twee heren van het T.B.B., ir. Van Leeuwen en ir. Constandse, begaven zich naar Blijdorp, waar op dat moment niet één, maar wel vier jonge tijgers beschikbaar waren. Twee van deze dieren, die elk apart gekooid zaten, bleken de welpenleeftijd al enigszins ontgroeid en daarom minder geschikt voor het doel te zijn. De twee andere tijgers, een mannetje en een vrouwtje, zaten bij elkaar en vormden een bijzonder aardig stel, elf maanden oud, mooi getekend en speels als jonge katten. Met gemengde gevoelens begaven onze heren Van Leeuwen en Constandse zich in het hol van de tijgers om letterlijk! na te gaan wat voor vlees men in de kuip had. Beide heren kunnen nu echter zeggen, dat het houden van een „tiger by the tail" voor hen niets bijzonders meer is. Enige tijd later brachten ook de heren Feith, De Rijke en Emmens een bezoek aan Blijdorp om de tijgerwelpen te bekijken, ter gelegenheid waarvan de hierbij geplaatste foto's werden gemaakt. Zoals u op de voorpagina ziet, kon de heer Feith het bijzonder goed vinden met een van de jonge tijgers, die zich staande tegen de verzendkooi, gewillig liet vereeuwigen. Inmiddels was reeds besloten, dat Heineken Nederland eveneens een tijger zou schenken ter gelegenheid van de opening van de nieuwe brouwerij. En zo zal de korte brief- en telegramwisseling over dit voor Heineken zo buiten-gewone onderwerp straks worden afgesloten met de bevestiging, dat het jonge stel dinsdag 13 november 1962 om 11.10 uur per KL 831 van Schiphol is ver trokken op weg naar Singapore en vandaar naar Kuala Lumpur, ter opluistering van de openingsplechtigheid van de nieuwste met Heineken gelieerde brouwerij. 1

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 3