De Heineken Schermvereniging komt los! Bossche wandelaars „op de plaats rust*' De prachtige prijzen, bestaande uit hengelattributen, vielen zeer in de smaak. Wij willen hierbij alle deelnemers dankzeggen en tevens onze speciale dank betuigen aan de controleurs Henne, Juring en A. Verkerk, die steeds geheel belangeloos hun mede werking verleenden. Op de contact avond zijn zij vanzelfsprekend toe gesproken door de voorzitter, de heer J. Verkerk en werd hun een cadeau overhandigd. Evenzo veel dank aan allen die heb ben medegewerkt aan deze prachtige sluitingsavond van het zg. witvis- seizoen. Rest ons nog te vermelden dat er twee sportieve wedstrijden zijn gehouden tegen „Apexes" de Ned. Kroonkurk Mij. te Rotterdam. De eerste wedstrijd was bij H.H.R. en werd gehouden in de Klapwijkse Vaart te Berkel, op 8 september jl. Van de dertien prijzen wist „Apexes" er vier te veroveren; de andere werden door H.H.R. ge wonnen. De tegenwedstrijd werd gehouden in de Peursumse Vliet in het Waterschap „de Overwaard". Van de tien prijzen wist H.H.R. er nu acht te winnen en „Apexes" dus twee. Hierbij kwam H.H.R. tevens in het bezit van haar eerste beker, welke door „Apexes'" beschikbaar was gesteld voor de over winnende vereniging. H.H.R. totale lengte vis 981 cm, Apexes totale lengte vis 542 cm. Thans gaan we hengelen op de roof- Den Bosch, 22 oktober 1962. Nadat wij reeds enkele kleine wed strijden organiseerden en enkele van onze leden individueel deelnamen aan door andere verenigingen geor ganiseerde wedstrijden is het thans zo ver dat wij onze eerste grote wed strijd kunnen gaan houden. Om aan deze wedstrijd, die op 10 en 11 november a.s. wordt verschermd, een speciaal tintje te geven hebben wij een tweetal Duitse schermvereni- gingen verzocht aan deze wedstrijd deel te nemen. Onze dames en heren equipe's zullen uitkomen tegen de equipe's van Burgsteinfurt, Duitsland Emsdetten, Duitsland De Troubadours, Den Bosch Barbasetti, Weert en Dames K.O.S., Utrecht. vis; op 20 oktober is de eerste wed strijd reeds gehouden. Tot slot vermelden wij nog dat W. Visser begin oktober een snoek ving van 95 cm, gewicht 11,5 pond. Hij ontving een speldje van Groot Rot terdam. Secretaris J. de Lange Geschermd zal worden op floret (dames en heren) en sabel (heren). Onze equipe's bestaan uit: a. de dames R. van Eekert (captain) T. v. d. Louw A. van Hoek R. v. d. Berg b. de heren E. Teirlinck (captain) A. van Gelder H. Dries J. Jans (reserve) Hoewel het ons moeilijk zal vallen op de geoefende schermers die op deze wedstrijd uit zullen komen, overwinningen te behalen, zullen wij toch onze uiterste best doen om tot zo hoog mogelijke prestaties te ko men. In het eerstvolgende nummer van Vers van 't Vat zullen wij u een verslag van deze voor onze vereni ging zo belangrijke wedstrijd geven. RvE Zoals aangekondigd in het vorige nummer van Vers van 't Vat, heeft onze wandelclub het wandelseizoen 1962 afgesloten met de deelname aan de Herfst- bostocht in Amsterdam. Een 15-tal leden heeft genoten van het prachtige Amsterdamse bos in herfsttooi. Alvorens over deze tocht nog iets meer te vertellen, wil ik eerst vermelden, dat een (helaas) kleine groep van onze wandelclub nog heeft deelgenomen aan een tocht in de omgeving van Den Bosch, georganiseerd door de w.s.v. „De Draken" en twee weken later aan de Herfstkleurentocht in de (ons vertrouwde) omgeving van Nijmegen. Een week na deze laatste tocht waren we present in de hoofdstad. In ver band met de heersende hondsdolheid waren wij extra op onze qui-vive. Op onze tocht door het Amster damse bos passeerden we op een van de vele bruggetjes een dame en een heer, waarvan de dame een hondje aan een lijn van zeker vijf meter hield. Op een goedbedoeld gezegde van een onzer wandelaars: „Mevrouw denk om het korte lijntje", kregen we een hartgrondig „St.. met je korte lijntje" te horen, een antwoord dat begrijpelijkerwijs bij ons de nodige hilariteit verwekte. Onze groep is overigens zonder „gebeten te zijn" uit het bos gekomen, mede dank zij de spontaan aangeboden verzorging door de heer Van Aalzum van kan toor Amsterdam. Nogmaals onze har telijke dank, mijnheer Van Aalzum. Na afloop van de tocht gingen we naar de raadskelder van de brouwerij, waar we door de heer Broeke gastvrij werden ontvangen. Het bier, dat door de heer Backer, beter bekend als „Arie", voortreffelijk was getapt, smaakte ons na deze tocht eens zo goed. Uit gesprekken met de heer Van Aalzum en de heer Broeke bleek mij, dat het moeilijk is een hoofd stedelijke Heineken wandelclub te formeren. Kom, Amsterdammers, in Rotterdam is men in die richting thans ook actief, in Den Bosch heeft onze wandelclub al menig succes ge oogst, blijft dus niet achter. Na de raadskelder vaarwel gezegd te hebben, zijn we nog gezellig Amster dam ingegaan. Bij elven togen we huiswaarts en behoorde deze laatste wandeldag weer tot het verleden. Wie mocht denken, dat wij nu de „winter slaap" ingaan, vergist zich, want er zal van onze leden stellig wel de nodige activiteit gevraagd worden. Waarom? Voor u een vraag, voor ons een weet. U hoort er t.z.t. nog wel van. Mag ik dit artikel dan besluiten met u mede te delen, dat op de jaar lijkse ledenvergadering, nadat o.a. het bestuur was afgetreden, een nieuw bestuur is gekozen, bestaande uit schrijver dezes, voorzitter, mej. R. v. d. Berg, secretaresse, de heer P. G. M. Derde, le secretaris-penningmeester, de heer P. van Rooy, 2e secretaris penningmeester, de heer M. Heller, commissaris. Dit was het dan, we hopen spoedig weer van ons te laten horen. L. J. van Rhijn 17

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 19