Biedtechniek Miss Heineken 1962 Bridge: Hoe moet het ook weer (6) aangelegenheid werd de eindstrijd gemengd dubbelspel. Hierin speelde nl. het paar mej. C. Kleyngeld-H. van Houweninge tegen mej. B. Lod ders-B. van Ginneke. Laatstgenoem den wonnen deze enerverende wed strijd met 06, 64 en 62. Het dames-dubbelspel werd een overwin ning voor Cobie Kleyngeld en Betty Lodders in twee sets. 's Morgens had mej. B. Lodders ook reeds de finale dames-enkelspel ge wonnen, zodat zij in totaal drie eerste prijzen behaalde. Een prachtig succes! Wij hebben eens in een tijdschrift gelezen, dat de mensen, die zich bezighouden met verkiezingen van „Missen" zulke nette mensen zijn. Dat wisten we niet, maar nu weten we het wel. De Rotterdamse tennisclub (allemaal keurige lui!) is twee jaar achtereen kampioen geworden en beide malen gepromoveerd. Het jaarfeestje was daarom dit jaar iets feestelijker dan gewoonlijk en er was zelfs een prach tig papieren lint beschikbaar voor (tennis) Miss Heineken. De keuze van de jury, bestaande uit één dame en drie heren, was bijzonder Natuurlijk hebt u door mijn inleiding- in-mineur al begrepen waar ik heen wil. Juist, het is weer het thema: dat ik ga behandelen, omdat juist de onvoldoende biedtechniek van velen Na afloop van de wedstrijden reikte de heer B. Noordhoek, beheerder van het tennispark, met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnaars uit. Heineken ontving hierbij in totaal vijf eerste en vijf tweede prijzen. Een resultaat waar onze vereniging terecht erg trots op is. Het mooiste moment kwam toen de heer Noordhoek de prestatiebeker, een beker welke ieder jaar aan die speler of speelster wordt uitgereikt die in het toernooi de beste prestatie heeft geleverd, aan mej. Betty Lod ders overhandigde. Deze erkenning moeilijk, maar na minutieuze telling bleek Miss Willy Ooykaas de Miss Heineken 1962 te zijn geworden. Wij zien op de foto de heer Kleingeld, voorzitter van de Personeels Unie Rotterdam, doende Miss Heineken het erelint om te hangen. Ons oordeel? Wij vinden dat de jury een slechtere keus had kunnen doen. Jongemannen, die dit met ons eens zijn, moeten wij teleurstellen. Ter wille van de vriend van Miss Heine ken en om haar zelf te beschermen tegen autogrammenjagers, houden wij de afdeling waar u haar vinden kunt geheim. onzer bridgers steeds tot teleurstellen de resultaten leidt. Veel voorkomende fouten bij het bie den zijn o.a.: a) het niet bieden van een vierkaart, indien men daarnaast een sterke vijf- of zeskaart heeft; werd door alle aanwezigen met een hartelijk applaus begroet. Een jaar lang mag zij deze wisselbeker in haar bezit houden. Onze directie had ook nu weer voor dit toernooi een aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld, welke door de gelukkige winnaars zeer werden ge waardeerd. We kunnen al met al op een in alle opzichten geslaagd tennisseizoen 1962 terugzien. Alle spelers en speelsters die hieraan hebben meegewerkt wil ik op deze plaats hiervoor nog eens hartelijk bedanken. vGi. b) bij het bieden geen of onvoldoende rekening houden met het spel van de partner, waardoor een ver keerd contract wordt uitgeboden; c) het overschatten van de kracht van het eigen spel; d) zodanig bieden, dat de verkeerde hand het spel speelt, waardoor een contract onnodig down gaat of overslagen worden gemist. Dit laatste is vooral funest in Howell wedstrijden. In Vers van 't Vat van mei jl. heb ik u daarvan reeds voorbeelden gegeven. Ik geef u nu een ander voorbeeld. Oost (uw tegenstander) heeft geopend met 3 klaveren. U hebt als Zuid het volgende zeer sterke spel in handen: Schoppen: A H x x Harten A H x x Ruiten A H x x Klaveren x Weest u nu, juist omdat dit spel zo sterk is, bijzonder voorzichtig, want u brandt van verlangen om, óf te doubleren óf zelf te gaan bieden, Inmiddels is voor onze Heineken-bridgeclub het bridgeseizoen 1962/1963 weer ingegaan. Helaas was de start niet bepaald hoopgevend: het le viertal dat enkele 'jaren geleden nog hoofdklasse-kampioen van Rotterdam was, ging in zijn eerste match tegen Sozaro op weinig roemvolle wijze ten onder, terwijl ook de Heineken-bridgers in de eerste clubmatch tegen R.V.S. bepaald niet tot een imponerende prestatie kwamen. Het is zo 'jammer, dat uit de grote Heineken familie zo weinig jong talent naar voren komt en dat zich zo weinig nieuwe leden aanmelden. Daardoor moet de mogelijkheid, dat wij na enige jaren weer onze positie van één der sterkste bridgeclubs van Rotterdam zouden heroveren, wel uitgesloten worden geacht. Ongetwijfeld kennen vele Heineken mensen niet de waarde van bridge als gezelschapspel. Ook weten zij zeker niet hoeveel gezelligheid er op onze clubavonden heerst. Komt u eens kijken op een vrijdagavond in de raadskelder en laat u eens voorlichten door onze leden. De kans, dat u zich dan zult aansluiten, is heel groot en indien u eenmaal van bridge een studie zult maken, komt u tot een verrassende ontdekking, nl. dat u dan van iedere bridge-avond een ongekend genoegen zult beleven. U verrijkt er uw leven door en u vergeet er zelfs de T.V. door. En wij hebben uw talent hard nodig! 15

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 17