VAN ON VERENIGINGEN Bromfietsrally H.B.B.A. Opening clublokaal Van Nispenhuis R.L.T.C. „Heineken" Judonieuws Op zaterdag 8 september reden de enthousiaste bromfietsrijders vóór om te trachten de wisselbeker in de wacht te slepen. Het afgelopen jaar was deze beker in het bezit van de heer J. Jansen, die deze dag beslist geen gemak kelijke taak had met de verdediging van de hoogste trofee van de rally-ritten. Het parcours leidde langs prachtige binnenwegen, weliswaar goed gepla veid, maar met, volgens sommige deelnemers, honderden bochten. Men kwam door plaatsjes als Kudelstaart, Vrouwentroost, Vrouwenakker, alle maal kleine gehuchten, ver van alle stadsdrukte maar met een speciale bekoring. Na het einde van de tijdrit (de route was verdeeld in een tijdrit en een puzzelrit) kregen alle deelnemers met hun kaartlezers een consumptie aan geboden in Wilnis. Van hier begon de puzzelrit. Wie Wilnis kent, weet dat er vele bruggetjes zijn, die toegang geven tot de vele erven. Hoe kon het dan ook anders dat de eerste opdracht was zich te melden: 56e brug over links. Slechts de helft van de deel nemers heeft de zogenaamde „stille controleur" hier kunnen vinden, on danks het feit, dat de controlevlag duidelijk zichtbaar vanaf de weg was opgehangen. Verder moest men een bloem, een paperclip, een spijker, een ei, een prentbriefkaart van de route en een vlieg, alles in een plastic zakje, mee naar huis nemen. Dit alles moest vastgemaakt worden aan een touw en om de hals worden gehangen. Men begrijpt de spanning van de deelnemers om al deze zaken voor elkaar te krijgen. Zo kon het gebeuren dat een rijder en zijn kaart lezer op een gegeven moment languit op de grond lagen, op zoek naar een vlieg. Maar. hij kwam er. De prijsuitreiking was deze maal in de kantine van de v.v. „Meerboys". De uitslag was als volgt: 1. J. C. Spanjer (beker gouden plak). 2. J. Jansen (zilveren plak). 3. J. J. M. Hollander (bronzen plak). De heer Jansen is dus zijn beker kwijt, hij werd verdrongen naar de tweede plaats. Gelukkig was het een sportieve wed strijd en wij zijn er derhalve van overtuigd dat alle deelnemers en, zo mogelijk, alle bromfietsberijders, bij een volgende rally acte de presence zullen geven. Door omstandigheden kon dit verslag eerst heden opgenomen worden. Red.) In aanwezigheid van diverse genodig den (waaronder de heren Van de Griendt, Goos en Van Rooijen) en het bestuur der S. O. „H.B.B.A.", werd onlangs het nieuwe (tijdelijke) clublokaal geopend. De voorzitter van de H.B.B.A., de heer Hollander, sprak zijn dank uit aan allen die meegewerkt hadden, om in zo'n korte tijd dit lokaal in een „paradijsje" te herscheppen. Hij wees er nogmaals op dat het slechts een tijdelijk clublokaal is, waar de vereniging maar één jaar mag blijven en in dit verband deed hij een beroep op de directie voor een per manent lokaal. Hierna sprak de heer Van de Griendt, die opmerkte dat dit onderwerp de volledige aandacht heeft. Na de toespraken was er nog een uurtje gezellig samenzijn, waarbij ook nog even de biljarts werden beproefd. Ter afsluiting van het tennisseizoen organiseert het Tennispark Kralingen traditiegetrouw ieder jaar op twee weekeinden voor zijn parkleden een toer nooi. Hieraan werd dit jaar door onze vereniging, in tegenstelling tot vorige jaren, met een groot aantal dames en heren meegedaan; en met groot succes! Niet minder dan zeven van onze leden drongen door tot de finale, te weten de dames H. Slop, C. Kleyn- geld, B. Lodders en de heren S. van Raak, J. Melis, H. van Houweninge spel de tweede prijs voor beginnelin- en B. van Ginneke. „Prijzen-jagers" gen. De tweede prijs in het heren- werden ze op het park genoemd. dubbelspel ging naar de heren Van Mej. H. Slop won in het dames-enkel- Raak en Melis. Een echte Heineken Enige maanden voor het vijfjarig bestaan van onze Rotterdamse judo club (die 2 januari 1958 werd opgericht), is een van onze judoka's, de heer A. Huisman (controle) er in geslaagd de zwarte band (le dan) te behalen. Daar slechts vijf van de eenentwintig kandidaten uit ver schillende steden voor het examen slaagden, hoeft het geen betoog, dat men deze zwarte obi niet zomaar om het middel knoopt. In april volgend jaar zullen nog enkele van onze bruine banden een gooi naar de le dangraad doen, zodat het er voor de Rotterdammers in de goede zin des woords zwart uit gaat zien. Kinderjudo De training van onze pupillen, die voorheen op woensdag gehouden werd, is inmiddels naar maandag verschoven. Voor de goede orde laten we hier nog even de trainingstijden volgen: voor de kinderen op maandag van 17.1519.00 uur; voor de senioren op maandag en donderdag van 20.0022.00 uur. De training wordt gegeven in onze dojo (oefenzaal), die is gevestigd in het mouterijgebouw, 3e etage, boven het laboratorium. Komt u eens kiiken? J. MONFROOY 14

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 16