Filiaal Den Haag bestaat 40 jaar kort na het middaguur een gewel dige drukte heerst. Vrachtauto's van klanten staan zij aan zij met onze eigen wagens te laden om daarna over heel de stad en haar omstreken uit te zwermen. Rondom de binnenplaats liggen de verschillende gebouwen. Door de poort binnenkomend vindt u links het kantoor en vandaar naar rechts rondgaand verscheidene opslag ruimten, het schaftlokaal en ten slotte, rechts van de poort, de ijs fabriek. Nemen we eerst een kijkje in het kantoor, waar alle administratieve werkzaamheden van dit filiaalbe drijf worden uitgevoerd. Vijf van de zes mensen die deel uitmaken van de kleine kantoorgemeenschap treft u op een der foto's aan. De heer J. Vermeule (voor onze brid gers geen onbekende) is belast met de administratie, terwijl alle zaken betreffende de expeditie door de handen van de heer J. Sparreboom gaan. Het beheer over de kas be rust bij de heer L. A. ten Dam (de oudstgediende op kantoor), die zijn „omzet" in de afgelopen jaren ook behoorlijk zag stijgen. De heer P. A. R. van Gulik vindt u niet op de foto en dat wordt verklaard door zijn functie. De heer Van Gu lik is namelijk de incasseerder van filiaal Den Haag. Voorts is in de administratie werkzaam de heer P. Negrijn, terwijl het vrouwelijk element in deze kleine kantoorge meenschap vertegenwoordigd is in de persoon van mejuffrouw R. Witters, typiste. De leiding van filiaal Den Haag berust bij de heer B. Gevers. Ten tijde van ons bezoek treffen wij ten slotte nog de heer J. Kern, die als vertegenwoordiger zijn standplaats in de Stamkartstraat heeft. Teruggekeerd op de binnenplaats zien we de beide heftruckchauf feurs, de heren M. Knoester en K. Roeleveld, bezig met het lossen en beladen van enkele vrachtauto's, 's Morgens om ongeveer negen uur hebben zij tot vaste taak de drie uit Den Bosch gearriveerde spoorwa gons te lossen en de honderden kis- Vooraanzicht van filiaal Den Haag. Het kantoor is in de benedenverdieping gevestigd. zg. routeverkoper) en, naar be hoefte, een aantal huurwagens. Het andere gedeelte, ongeveer de helft van de omzet, wordt door de klan ten zelf afgehaald. Over omzet gesproken; in het af gelopen boekjaar bereikte filiaal Den Haag opnieuw een top: er gingen meer dan 700.000 kisten „de deur uit". De verkoop over de laatste tien jaar geeft een spectacu laire stijging te zien. De omzet van vorig jaar bedroeg bijna het zeven voudige van hetgeen in 1951 werd verkocht! Wie een bezoek brengt aan ons filiaal in Den Haag, komt door de poort op de binnenplaats, waar vooral 's morgens vroeg en Een kijkje in een van de kantoorver- trekken met van links naar rechts de heren L. A. ten Dam en Vermeu len, mej. R. Witters en de heren Spar reboom en P. Negrijn. Een van de eigen wagens van filiaal Den Haag. 11

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 13