AFSCHEID IN AMSTERDAM EN ROTTERDAM Fofo links: Bij zijn afscheid van de Amsterdamse brouwerij op 28 september jl. werd de heer Veerkamp verrast met een zelfgemaakte miniatuur iigtank. Foto rechts: Op dezelfde datum nam in Rotterdam de heer Meertens afscheid. Tijdens de receptie werd deze foto gemaakt van de heer Meertens en zijn echtgenote; in het midden de bedrijfsleider, ir. Wanschers. Eind september gingen, officieel op dezelfde dag, drie van onze oudgedienden, twee in Amsterdam en een in de Maasstad, met pensioen. Alle drie hebben zij meer dan veertig jaar ons bedrijf gediend en gezamenlijk brachten zij het tot 130 dienstjaren. Op donderdag 27 september jl. wa ren velen van ons Amsterdamse per soneel getuige van het afscheid van de heer A. Overbeek. Namens de directie sprak de heer Timmer, die in zijn toespraak onder meer de 41 dienstjaren van de heer Overbeek in het kort de revue liet passeren. De volgende spreker was de heer Ko ning, in wiens afdeling, de technische verzorgingsdienst, de heer Overbeek de laatste jaren werkzaam was. Hij overhandigde namens de collega's een bijzonder aardig geschenk „als herin nering aan de prettige samenwer king". Daarna spraken nog de heer Doderen, van de afdeling garage, en de heer De Vries, namens de portiers, die beiden hun woorden van een kist sigaren vergezeld lieten gaan. Als laatste op deze afscheidsbijeen komst sprak de heer Overbeek, die alle aanwezigen (en niet aanwezigen) hartelijk dankte voor de waarderen de woorden en de mooie geschenken. De volgende dag, vrijdag 28 septem ber jl., vormde de Amsterdamse kan tine wederom de plaats van afscheid voor een van onze oudgedienden. Dit- gold het de heer G. C. Veerkamp, die evenals de heer Overbeek nog niet zo lang tevoren zijn 40-jarig jubileum had gevierd. De heer Goos schetste in korte trek ken de loopbaan van de heer Veer kamp bij de brouwerij en memoreerde tevens diens grote verdienste op het gebied van de wielersport. Door zijn directe chef, de heer Pot hoven, werd de heer Veerkamp lof toegezwaaid voor zijn werk als sloe- De heer Overbeek, die op 27 september jl. met pensioen ging, toont hier het geschenk, dat hij van zijn Amsterdamse collega's ontving. per, een vak, dat gedoemd is te ver- dwijnen daar het schoonmaken van de tanks binnen afzienbare tijd even eens gemechaniseerd zal worden. Namens de collega's bood de heer Eykelboom een grote doos sigaren aan, die de heer Veerkamp met zicht baar genoegen accepteerde, evenals het volgende geschenk, dat door de heer Noordeloos werd overhandigd. Dit bestond uit een bijzonder aar dige, zelfgemaakte miniatuur Iigtank, compleet met sloepers, emmers, lad ders, borstels enz. Hulde aan dit initiatief, dat op treffende wijze de onderlinge verstandhouding en sfeer demonstreerde. Nadat als laatste een der bestuursleden van de wielerclub „De Champion" (waarvan de heer Veerkamp destijds mede-oprichter was) had gesproken, maakten velen van de gelegenheid gebruik om af scheid van de heer Veerkamp te ne men, die, zichtbaar onder de indruk, bij monde van de heer Verver liet danken voor de vele blijken van be langstelling. Te zelf der tijd vond in Rotterdam in de raadskelder het afscheid van de heer P. Meertens plaats. Zoals de bedrijfsleider, ir. Wanschers, in zijn toespraak memoreerde, heeft de heer Meertens van zijn 48(4 dienstjaren de meeste tijd als onderbaas in de bottelarij doorgebracht. De laatste jaren bekleedde hij de functie van baas van onze dépendance in de Fabriekstraat, terwijl hij het afgelo pen half jaar bij de havendienst werk zaam was. Ook bij dit afscheid trad een rij van sprekers op. Na de heer Wanschers sprak de heer De Lange, namens de Rotterdamse bazen. Hij werd gevolgd door de heer Lindaart, die uit naam van het personeel, speciaal van de bottelarij, het woord voerde. Ook de beide andere brouwerijen waren ver tegenwoordigd, Den Bosch door de heer Grootveld en Amsterdam door de nog maar kort geleden uit Rotter dam vertrokken heer Sauer. De rij van sprekers werd gesloten door de heer Beuzekom van de havendienst, waarna tot slot de scheidende heer Meertens zijn dank uitsprak voor de vele blijken van belangstelling, de waarderende woorden en de geschen ken, die hem ten deel waren gevallen.

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 10