Filiaal Parallelweg Rotterdam EEN VAN ONZE OUDSTE „VESTIGINGEN" Op I maart van dit jaar was het veertig jaar geleden, dat Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. de panden Parallelweg 23-27 in eigendom verwierf. Zes jaar daarvóór had Heineken deze panden reeds gehuurd om er een verkooppunt voor Rotterdam-Zuid te vestigen. Dit uit het oogpunt van het verlenen van service aan de klanten in dit stadsdeel, die nu niet meer naar de brouwerij in de binnenstad behoefden te komen. Kennelijk vormden de Maasbruggen toen reeds obstakels in het verkeer! Met de naam van deze „vestiging" is het overigens een enigszins vreemde geschiedenis. Men spreekt algemeen over „het filiaal", op de gevel daarentegen prijkt in grote letters „Bijkantoor"terwijl het in feite een depot is. Hoe het ook zij, filiaal Parallelweg heeft het door de jaren heen uitstekend gedaan, zó zelfs, dat er nu sprake van is, dat het als bijkantoor „uit zijn jasje" begint te groeien, zodat men erover denkt het te zijner tijd elders als depot zijn bestaan te laten voortzetten. Rechts, een zeer recente opname van ons filiaal aan de Parallelweg. In de eerste jaren van zijn bestaan en nog vele jaren daarna reed het filiaal met „eigen" wagens, die heel Rotterdam-Zuid bestreken. Ook werd toen reeds veel bier door de klanten afgehaald. Verder was er destijds een ijsdepot aan het filiaal verbonden, van waaruit, met een eigen ijswagen, de klanten in dit stadsdeel bediend werden. De bevoorrading geschiedde jarenlang door de brouwerij in Rotterdam, een taak die vervolgens enkele jaren door Amsterdam werd overgenomen. Sinds de inbedrijfstelling van onze brouwerij in 's-Hertogenbosch komt het flessenbier daar vandaan. Op het ogenblik fungeert het filiaal uitsluitend als „afhaalstation" voor de klanten in Rotterdam-Zuid en voor enkele relaties van buiten de stad. Ook komen wel afnemers, die in de binnenstad gevestigd zijn en in „Zuid" afleveren moeten, hun bier aan de Parallelweg halen. Het leeuwedeel van de omzet wordt gevormd door flessenbier, met daarnaast een klein kwantum fustbier. Op het gebied van de verkoop heeft het filiaal een uit stekende staat van dienst, in het bijzonder over de laatste Linksboven: Deze foto van het filiaal werd bijna 40 jaar geleden, in 1924, gemaakt. Vóór de antieke vrachtwagen ziet u van links naar rechts de heren Beekhuysen, Engelse, Van Bodegom en Lussenburg (A). In de cabine de heer R. Lussenburg. Onder: In het kantoortje zetelen de heren A. Breeman rechtsen E. C. A. van der Hoff. Even pauze voor een foto. Van links naar rechts de heren P. T. van der Sluys, K. Melchert (invaller voor de heer J. B. van Meggelen) en de 73-jarige gepensioneerde A. Schellart. tien jaar. De cijfers uit de boeken tonen aan, dat de om zet in die periode bijna verzesvoudigd is! In het afge lopen boekjaar werd opnieuw een top bereikt, die niet ver van de 200.000 kisten lag! Het filiaal aan de Parallelweg bestaat uit een kantoortje en een complex van drie pakhuizen, waar het volle en lege goed opgeslagen staat. De heer A. Breeman heeft de leiding over het filiaal, geassisteerd door de heer E. C. A. van der Hoff. Zij zetelen in het kantoortje, waar de aan de verkoop ver bonden administratie gevoerd wordt. Het is de hele dag een drukte van belang en de ene klant is nog niet ver trokken of de volgende meldt zich alweer aan het loket. Het werk in de pakhuizen en het afleveren aan de „haalklanten" wordt verzet door de heren P. T. van der Sluys en J. B. van Meggelen. Alles gebeurt met ellebogen- 6

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 8