Heineken op de 13e Roka Van de afdeling huisverbruik Van 3 tot en met 7 september 1962 werd in de Jaarbeurshallen te Utrecht de 13e Roka gehouden, een beurs voor de handel in voedings- en genot middelen, die na een bescheiden begin te Rotterdam in 1947 is uitgegroeid tot een internationale manifestatie op het gebied van de levensmiddelen industrie en van alles wat daarmee in ruimste zin verband houdt. Als zeer sterk merkartikel was Heineken op deze 13e Roka vertegenwoor digd met een stand, die als bijzondere attractie had „het raadsel van de eeuwig lopende kraan en de nooit vol rakende bierlaars". Deze stand diende als ontvangstcentrum, waar Heineken optrad als gastheer voor zijn relaties, die in een persoonlijk gesprek speciaal van advies gediend werden op het gebied van de verkoop. Niet alleen groot- en kleinhande laren alsmede agenten en horeca-afnemers uit het binnenland waren deze dagen onze gasten, maar ook werden contacten gelegd en relaties aange knoopt met bezoekers uit de E.E.G.-landen. Het totaal aantal bezoekers aan de Roka bedroeg ongeveer 36.000. Deze 13e Roka heeft een belangrijke functie gehad in de ontwikkeling van de handel, waarbij de levensmiddelenbranche zeer duidelijk vooropgaat, getuige het ontstaan van zelfbedieningsbedrijven, supermarkten en, zoals op deze Roka getoond werd, geautomatiseerde bedrijven (de „Auto- superette"), waar de consument zich dag en nacht via automaten van levensmiddelen kan voorzien. Bij de foto's. Links boven: De Heineken-stand op de 13e Roka. Boven: Het raadsel van de eeuwig lopende kraan en de nooit vol rakende bierlaars trok bijzonder veel belangstelling. Links: Een gedeelte van onze stand. Onder: Uit alle delen van het land ontvingen wij bezoekers. 3

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 5