HEINEKEN BIER PER TANKAUTO NAAR ENGELAND HACKEÏ bread reeds een vertrouwde verschijning zijn op onze Rotterdamse brouwerij. Deze tankwagens, die Whitbread-bier naar België vervoeren en die vroeger meestal leeg teruggingen naar Engeland, komen nu naar de Maasstad, waar ze op onze brouwerij beladen worden met 13.000 liter, of, om in brouwerijtermen te spreken, met 130 hecto Heineken bier Met een Nederlandse trekker ervoor gaan de tankwagens na de belading naar de Merwehaven, waar ze ingescheept worden op een van de ferryboten, die een geregelde dienst Rotterdam-Tilbury onderhouden. De aanhangwagens wor den door de Nederlandse trekker aan boord gebracht en daar losgekoppeld. In Tilbury staat telkens een Engelse trek ker gereed om de lading Heineken bier naar Whitbread te brengen, waar het gebotteld en vervolgens naar de „pubs" verzonden wordt om daar via vele Engelse kelen de weg van alle bier te gaan. De tankwagen draagt op de zijkant meestal het opschrift „Whitbread" met daaronder „Heineken Dutch Lager" of een enkele maal zoals u op de front pagina en links(boven) kunt zien, het woord „Mackeson", de naam van een zeer bekend Stout bier van Whitbread. Reeds op de dag van de bekendmaking van de samenwerking tussen Whitbread en Heineken, nu alweer een jaar gele den, werd gesproken over de mogelijk heid om te komen tot een geregeld transport van Heineken „Lager" bier (Pilsener) per Wliitbread-tankauto naar Engeland. Deze mogelijkheid is inmid dels gerealiseerd en het is op het ogen blik zo, dat de tankwagens van Whit- Bij de foto's. Bovenaan, links en rechts: Twee verschillende Whitbread-tankwagens na be lading op onze brouwerij te Rotterdam. Boven: Zo gaan de ladingen Heineken bier voor Enge land, achteruit, scheep op de ferryboot. Onder: Kijkje in het reusachtige ruim van de „Cerdic Ferry"; de tankaanhangwagen staat stevig ver ankerd. Links onder: De ,,Cerdic Ferry" voor de Engelse kust. Links: een Euro-impressie van onze fotograaf. 1

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 3