LANDELIJKE BRANDWEERKAMPIOENSCHAPPEN OP DE BROUWERIJ TE AMSTERDAM .'Mijn manchet is mooier dan de jouwe.' Al vele jaren is het gebruikelijk, dat de vrijwillige gemeentelijke brandweren en de bedrijfsbrandweren in een soort competitiesysteem om het nationale kampioenschap strijden. In provinciale en gewestelijke wedstrijden worden elk jaar de sterkste ploegen geselecteerd, die uiteindelijk elkaar ontmoeten op de landelijke kampioenschappen. Dit jaar had het Algemeen Brandweerwedstrijdcomité de beschikking gekregen over het terrein en de gebouwen van onze brouwerij te Amsterdam om er op 15 september zijn wedstrijden te laten „spelen". Achtentwintig gemeentelijke brandweercorpsen en vijftien bedrijfsbrandweren bestreden elkaar met felheid en toewijding in de klassen I en II (gemeentelijke brandweren) en IA en IÏA (bedrijfsbrandweren) en gezamenlijk in de klasse Tankautospuiten hogedruk (Tas HD). Een groot aantal supporters, waaronder verscheidene burgemeesters, hoge brandweerautoriteiten en natuurlijk vele jeugdige Amsterdammers hebben met spanning de verrichtingen van de ploegen gevolgd, die op drie verschil lende plaatsen in de brouwerij gelijktijdig hun programma afwerkten. Ook onze Amsterdamse bedrijfsbrandweer was, zij het niet als deelnemer, betrokken bij deze kampioenschappen. De heer Hof, bij wie op deze dag de algehele leiding en organisatie berustte, heeft daarnaast bijzonder veel voorbereidend werk verzet. Tijdens de wedstrijd waren de commandanten Koornstra en Eibers, elk met enkele van onze brandweerlieden, toegevoegd aan de jury, respectievelijk in de klassen I/IA en II/IIA, terwijl instructeur Van Os ter be schikking stond van de jury in de klasse Tas-HD. Aan het einde van de dag kon onze directeur, de heer C. W. van de Griendt, aan de volgende ploegen de eerste prijzen uitreiken: klasse I: gemeentebrandweer Wassenaar klasse IA: bedrijfsbrandweer Lopikradio klasse II: gemeentebrandweer Rijswijk Z.H. klasse IIA: bedrijfsbrandweer Kon. Lederfabriek Oisterwijk klasse Tas HD: bedrijfsbrandweer Staatsmijn Maurits Lutterade Bovendien reikte hij de twee door Heineken beschikbaar gestelde wisselbekers uit aan de ditmaal voor het eerst vastgestelde algemeen winnaars in de klassen I en IA, respectievelijk II en IIA. Dit bleken te zijn de bedrijfsbrandweer Lopikradio voor klasse I/IA en de bedrijfsbrandweer Kon. Lederfabriek Ois terwijk voor klasse II/IIA. Dit was het slot van een geslaagde dag, die een duidelijk beeld gaf van de toewijding, waarmee 24.000 vrijwilligers alsmede ongeveer 1200 beroepsbrand weerlieden ons in Nederland tegen brandgevaar beschermen. Bij de foto's. Rechtsboven en links: De drie objecten op onze Amsterdamse brouwerijwaar de strijd om het lands kampioenschap zich afspeelde. Onder: Onze directeur, de heer C. W. van de Griendt, reikte na afloop de prijzen, alsmede de twee door Heineken be schikbaar gestelde wisselbekers, uit. Rechts: Een humoristische illustratie uit een van de ochtendbladen. «g Brandweer- ivedstrijden op terrein brouwerijs 24

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 24