DE IDEEËNBUS Wim Geelhoed, Rotterdam, jeugdkampioen (NCAB) hinkstapsprong In het artikel over de mechanische ad ministratie „De ponskaart en het witte boord" heeft u reeds kennis kunnen ma ken met Wim Geelhoed, van wie wij onder meer vermeldden, dat hij jeugd kampioen hinkstapsprong is. Op deze sportprestatie zijn wij in een vraagge sprek wat dieper ingegaan en zo hoor den wij van Wim, dat hij dit kampioen schap behaalde op 1 september jl. te Assen, waar hij onder geenszins ideale omstandigheden tot 12.14 meter kwam. Om u enigszins een idee te geven, wat er in de wereld van de hinkstapspringers te koop is: het reeds 35 jaar oude Ne derlands record werd destijds door W. Peters in Londen gevestigd met een af stand van 15.48 meter. De beste Neder landse prestatie in 1961 was 14.54 meter. Onze Wim 18 jaar en door zijn (gunstige) geboortedatum dit jaar nog A-junior komt tijdens de training al in de buurt van de 13 meter. Omdat Wim lid is van de Nederlandse Christelijke Atletiek Bond (NCAB), een bond die niet door de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie (KNAU) wordt erkend, mag hij zich niet nationaal jeugd kampioen hinkstapsprong noemen. Het zelfde geldt voor hoogspringen, waarin hij vorig en ook dit jaar met resp. 1.60 meter en 1.65 meter jeugdkampioen van de NCAB werd. De liefde voor de „moeder aller spor ten" is bij Wim nog maar betrekkelijk 1,ort geleden, toen hij zeventien was, begonnen. Hij is lid en bestuurslid van de Rotterdamse vereniging Tenaco, waar hij natuurlijk ook traint. De training ligt op het ogenblik stil (het seizoen is afgelopen), maar begint straks in januari weer. Erg zwaar is die training niet, vertrouwt Wim ons toe. Op een ander gebied moet hij zich wel opofferingen getroosten. Het meedoen aan kampioen schappen en andere belangrijke wedstrij den vraagt namelijk nogal wat uitgaven in de vorm van reisgeld. We noemden Assen al (1 september jl.). Een week te voren was Wim in Apeldoorn voor de districtskampioenschappen en op 18 sep tember jl. reisde hij naar Arnhem voor het tweede gedeelte van de NCAB- kampiocnschappen. Onze jonge sportman overweegt om over te gaan naar de KNAU, temeer omdat ook deze organisatie de hinkstapsprong- wedstrijden (meestal) op zaterdag houdt. Volgend jaar gaat Wim over naar de „heren". Hij zal er dan, zeker als hij overstapt naar de KNAU, de nodige „schepjes" bovenop moeten doen om tot de eersten te behoren. Wij zijn benieuwd of Wim Geelhoed straks wellicht nog eens als nationaal kampioen „in het nieuws" komt. In ieder geval, veel succes in je sportcarrière, Wim! Zoals u bekend is, werd met ingang van 1 augustus 1962 de behandeling van de ingezonden ideeën ge decentraliseerd door in de vestigingen te Amsterdam, Rotterdam en 's-Hertogenbosch een plaatselijke Ideeëncommissie in te stellen. Deze commissies hebben hun werkzaamheden inmid dels aangevangen. De eerste resultaten daarvan laten wij hieronder volgen. Beloond werden de volgende ideeën: te Amsterdam Het aanbrengen van een waarschuwingssignaal via het schakelbord van de machinekamer, waardoor bij spanningsval in voedingsnet tijdig kan worden in gegrepen. Inzender: A. J. Bracke, alg. werkplaats. Beloning: 10, Het aanbrengen van genormaliseerde bussen op pompen. Inzender: J. Moes, alg. werkplaats. Beloning: 10, te Rotterdam Verbetering aan de dozenlijmmachines. Inzender: J. Breda, onderhoud bottelarij. Beloning: 25, Vereenvoudigde en betere methode voor het merken van exportdozen. Inzender: J. P. Lockhorst, voorman bottelarij. Beloning: 50, Verbetering van de veiligheid in de bottelarij door het plaatsen van hekken. Inzender: P. J. de Paus, bottelarij werkplaats. Beloning: 15, te 's-Hertogenbosch Verbeterde routing van flesball-kabels. Inzender: G. G. van Doremalen, mech. ond. dienst. Beloning: 15, Verder werd een aanmoedigingspremie van 7,50 toegekend aan S. A. Brouwer te Amsterdam, J. van Zuidam te Rotterdam en Chr. Duif, G. G. van Dore malen en G. J. J. van Veggel te Den Bosch. Tenslotte volgt hieronder de stand van het aantal inzendingen per 15 september 1962: Amsterdam Rotterdam Den Bosch Totaal 99 167 208 474 Wim Geelhoed in actie tijdens de jeugdkam pioenschappen (NCAB) te Assen op 1 septem ber jl. 23

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 23