m; Dortmunder Aktien Brauerei Rotterdam ontving Duitse gasten 'V- w i s» m - De beide elftallen. Duitse gasten H.B.B. reeds een vaantje geschonken en in de raadskelder kregen onze spelers allen nog een stenen bierpul als aandenken aan dit vriendschappelijke treffen. Bovendien ontving de vereniging H.B.B. nog een extra grote bierpul, die snel met Heineken werd gevuld en daarna van mond tot mond ging. Voordat de gasten na een gezellig samenzijn later op de avond afscheid namen had men reeds een afspraak gemaakt voor een tegenbezoek, wèl een bewijs dat deze ontmoeting bij beide partijen in de smaak was gevallen. Tijdens de wedstrijd hadden wij een gesprekje met de voorzitter van H.B.B., de heer Van Agthoven. Toen wij hem complimenteerden met de keurig onderhouden ter reinen, wees hij met enige trots op de „onderhoudsploeg", die daar in de buurt rondliep, een zestal beste schapen! „Ja, die zijn eigendom van H.B.B.", bevestigde de heer Van Agthoven. „Zij houden het gras kort, 'wieden' het onkruid en bovendien leveren ze ons op z'n tijd wat wol en. enkele lammeren, die we weer verkopen. Op die manier 'boeren' we er nog mee vooruit ook!" Zo heeft dus, dachten wij later, iedere brouwerij behalve de zowel in Amsterdam, Rotterdam als Den Bosch alom tegenwoordige duiven, haar eigen dieren. Amsterdam is trots op haar brouwerijpaarden, Den Bosch pronkt met Pils de bok (en zo nu en dan een ooievaar), terwijl Rotterdam haar schaapjes (op het droge) heeft! Zaterdag 25 augustus 1962 vond op het fraaie Heineken- voetbalveld aan de Kleiweg te Rotterdam een ontmoe ting plaats tussen H.B.B. en een elftal van de Dort munder Aktien Brauerei. (Deze brouwerij, op één na de grootste van Dortmund, biedt aan ongeveer duizend mensen werkgelegenheid; zij heeft een jaarproduktie van 1.250.000 hl.) Op het veld bleek alras dat de Duitse gasten qua voetbal niet voor Heineken behoefden onder te doen. Het werd een, vooral in de eerste helft, aantrekkelijke wedstrijd, waarin de gasten ten slotte aan het langste eind trokken. Aanvankelijk kon H.B.B. het nog aardig bijbenen (een 20 achterstand werd na de rust ingelopen), maar daarna was het alles D.A.B. wat de klok sloeg. Eind stand, 62 in het voordeel van de bezoekers. Na afloop van de wedstrijd begaf het hele gezelschap zich naar de raadskelder van onze Rotterdamse brouw- werij. Tijdens de gezamenlijke broodmaaltijd overhan digde de bedrijfsleider, ir. Wanschers, de Heineken-beker aan de aanvoerder van D.A.B. Op het veld hadden de Boven: Een H.B.B.-aanval op het Duitse doel. Rechts: De „onderhoudsploeg" van het H.B.B.-terrein, enige tijd geleden gefotografeerd, mèt kroost zoals u ziet. 22

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 22