25-jarig jubileum W. Vriethoff Afscheid F. van der Cingel In een volle raadskelder te Rotterdam waren maandag 17 september 1962 voor één keer de rollen omgedraaid. De man, die hier reeds zoveel jaren als gastheer optreedt, was nu het middelpunt van een grootse viering, waarbij het hem, zoals de heer Vestergaard als eerste spreker opmerkte, vreemd te moede moest zijn nu in een passieve rol op de voorgrond te staan, daar waar hij anders een actieve rol op de achter grond speelt. Aan deze actieve rol op de achter grond wijdde onze directeur veel aan dacht. Hij sprak woorden van waar dering voor de bijzondere kwaliteiten van de heer Vriethoff als chef van de receptie te Rotterdam, een functie die deze reeds 16 jaar achtereen bekleedt. Nadat hij de jubilaris het embleem van 25 jaar dienst had opgespeld, overhandigde hij hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Ook de chef van de heer Vriethoff, de heer d'Artillac Brill sprak, namens de afdeling Public Relations, woorden van lof voor de verdiensten van de heer Vriethoff. Hij vergat niet mevrouw Vriethoff erkentelijkheid te betuigen voor haar aandeel in de prestaties van haar echtgenoot. Ten slotte overhandigde hij, namens de afdeling, een stoffelijk blijk van waardering. Namens het personeel van Rotterdam bracht de heer Kleingeld jubilaris Vriethoff hulde voor zijn perfect gastheerschap. Hij deed deze verge zeld gaan van het personeelsgeschenk, een prachtige Engelse tafelklok, die gezien moest worden als een symbo lisch blijk van waardering voor de tactvolle wijze waarop de heer Vriet hoff tegen sluitingstijd de taptoe weet te blazen. De bedrijfsleider, ir. Wanschers, zorg de voor de vrolijke noot door de jubilaris een tweetal cadeaus aan te bieden die een voorbeeld moesten zijn voor de produkten die voortaan in de raadskelder bij het bier geserveerd moesten worden, nl. een meer dan een meter lange imitatiesigaar en een levensgrote pseudo-kaas. De heer J. 't Hardt wenste namens het personeel van de raadskelder de heer Vriethoff geluk en overhandigde hem een cadeau onder couvert, waar mede hij iets zou kunnen kopen om zijn schaarse vrije tijd te vullen. Zoals van studenten verwacht kan worden was de bijdrage van de acht studenten-rondleiders origineel en muzikaal. Zij zongen hem een feest lied toe, waarvan het refrein luidde: Dat kan alleen in Rotterdam Met die kelder aan de Rotte Waar het bier met stromen vloeit Men zich met de klant bemoeit Jubilaris W. Vriethoff: gastheer voor duizenden bezoekers. Publiek relaties te verkopen. Dat kan alleen in Rotterdam 'Het meest getapt' is daar de leuze Waar de bussen volgelaan Allen naar het 'Friedhoff' gaan Dat kan alleen in Rotterdam!" Deze huldiging ging vergezeld van de aanbieding van een schitterend uitgevoerd antiek schaakspel. Als laatste spreker toonde zich de jubi laris een meester van het woord in een redevoering, waarnaar allen met bijzonder veel genoegen luisterden. Ttidens de ontvangst bij de bedrijfsleiding. Op vrijdag 31 augustus jl. namen we in Rotterdam afscheid van de heer F. van der Cingel, die om gezond heidsredenen enige tijd vóór de officiële datum de brouwerij met pensioen ging verlaten. De heer Van der Cingel heeft gedurende zijn ruim 40-jarige diensttijd verschillende afdelingen van het Rotterdamse bedrijf doorlopen. Het laatst was hij vanaf 1948 in de mouterij werkzaam. Na de ontvangst bij de bedrijfsleiding volgde een af scheidsreceptie in kantine Hollandia, waar velen bijeen gekomen waren om afscheid van hun collega te nemen. Met een hartelijke toespraak bood de heer Mollenbrok namens de collega's een cadeau onder couvert aan, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. 18

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 18