E VERENIGINGEN Bossche tamboerkorps in actie Vierdaagse-verpleger: Pils kan echt geen kwaad Bijzondere mededeling van de afdeling tafeltennissen worden. Maar het was voor 't eerst, dat onze vereniging aan een dergelijk groots wandelfestijn deelnam en er is dan ook de nodige ervaring opgedaan waarvan het bestuur volgend jaar, indien Heine- ken's wandelclub weer present zal kun nen zijn, profijt hoopt te hebben. Onze wandelgroep was ondergebracht in hotel „St. Teunismolen" en heeft het daar bijzonder goed naar de zin gehad. Terwijl onze groep prima werd verzorgd door de heer Van Rooy („Volgend jaar ga ik weer mee, maar dan als wandelaar", vertelde hij), was de totale verzorging in handen gegeven van de W.S.V. ,,'s-Herto- (Van onze sportredactie) NIJMEGEN Diep ontgoocheld zUn we. Als „groene" wandi den we overal de stelling verkondigd, dat bier drinken op eet mars als de Vierdaagse noc erger dan uit den boze was. Maar w de ons nu een verpleger uit Tilburg aan de finish van de tweei de Wedren In NUmegen. ..Och, een glas pils kan echt geen kwaat dat nu Brabantse luchthartigheid z.(in. of een medisch vcranlwo Haf? Een feit Is. dat een wandelvereniging uit 's-Hertogcnbosi naam draagt van een bekend biermerk, nog geen enkele uilvall Iedere morgen weer fris en monter aan de slart versehllnt Uit het Utrechts Dagblad genbossche Vierdaagse". Unaniem was onze groep van mening, dat de verzor ging uitstekend is geweest. Nu nog enkele bijzonderheden over het verblijf in Nijmegen. Een groepje van drie van onze leden, een dame en twee heren, waarvan de dame ons clubvaantje droeg, heeft aan de steeds weer boeien de vlaggenparade in het Goffertstadion deelgenomen. Dat was maandag 23 juli. Onze groep startte elke morgen omstreeks half negen en was dan zo tegen half vier weer binnen. De dagelijks af te leggen afstand bedroeg 30 kilometer. (Volgend jaar, daarover is ieder het eens, „pikken" we de 40 kilometer!) De weers omstandigheden waren zeer verschillend Eigenlijk moet hierboven staan „NOODKREET VAN DE TAFELTENNISCLUB". Wat is namelijk het geval. Wegens vertrek van enkele dames en heren is ons ledental thans gereduceerd tot 9. Een aantal, dat beslist te klein is om met een behoorlijke kans van slagen de nieuwe competitie in te gaan. Als men dan nog bedenkt, dat dit jaar in de tweede klas gespeeld zal moeten worden, is verder commentaar overbodig. Gelukkig is er aan deze „noodtoestand" nog wel iets te doen. Er zijn bij ons in Den Bosch nog verscheidene collega's, die graag en goed tafeltennissen. Alleen, zij hebben de weg naar onze club nog niet gevonden. Wel, die weg is heel eenvoudig. Indien u zin hebt om (weer) te gaan tafeltennissen en u besluit toe te treden tot onze club, geeft u dan even een seintje aan een van de volgende leden: B. Kapteijns, J. Sledsens, M. Verdaasdonk, J. Bolsius, werkplaats: mej. Molhuizen, begr. en verslaggeving; mej. Scheepens, leningen; mej. Van Uden, N. Kop, bedrijfsbureau/inkoop. Ook de nieuwelingen op de brouwerij zijn in onze tafeltennisclub vanzelfsprekend van harte welkom! Namens het bestuur, N. KOP tijdens de vier dagen. Bracht de eerste dag prachtig weer, gedurende de vol gende dag was het tamelijk benauwd, terwijl het op de derde dag 's middags flink begon te onweren en te regenen (onze groep was toen gelukkig nèt bin nen!) De laatste dag regende het tot omstreeks het middaguur, maar daarna knapte het weer zienderogen op. Bij de blijde intocht ontbraken natuurlijk de bloemen niet, die onder andere wer den aangeboden door de heer Bos. Nadat onze groep zich afgemeld en de groeps- prijs in ontvangst genomen had, toog men naar het bekende en gezellige bierhuis ,,'t Stuupke". De dorst was groot, maar daaraan kon toen wel iets gedaan wor den. Onze groepsleider ontving bij het weggaan nog een „Bewijs van tot ziens" uit handen van waard Bob. Nadat onze groep zich in haar kwartier had verfrist en zich de maaltijd goed had laten sma ken, keerde zij weer terug naar Den Bosch. Hiermee is het verhaal nog niet ten einde, want daar wachtte onze groep nog een waardige ontvangst, samen met alle andere Bossche deelnemers aan de Vierdaagse. Die ontvangst vond plaats op zaterdagmiddag 28 juli. Voorafgegaan door ons tamboerkorps maakte men een feestelijke intocht in Den Bosch, die door onze wandelgroep samen met de leden van het tamboerkorps werd be- morele steun van de Heineken reclame auto De feestelijke intocht in Den Bosch; tweede van rechts, met bloem in knoopsgat, is mr. Heath. sloten met een glaasje bier in het ont vangstgebouw. Voordat ik dit verslag besluit, wil ik nog graag enkele aardige voorvallen ver melden. In de eerste plaats heeft het deelnemen van een Heineken-groep ver slaggevers van allerlei kranten stof tot schrijven opgeleverd. In het Brabants Dagblad is zelfs een foto van onze groep afgedrukt, die u hierbij aantreft. Nu was het eens een andere slagzin, die in ge noemd blad stond, nl. „Melk weer best" en bij de foto stond: „Met melk ben je meer mans in de Vierdaagse", zegt de 'bierplocg' van Heineken. Ook in Utrecht kreeg onze groep publiciteit, getuige bij gaand kranteknipsel. En dan was er de bijzonder hartelijke ontmoeting met een Engelsman, die het 55 km parcours liep. Deze Engelsman bleek ook een Heineken-employé te zijn! Het was mr. C. Heath van Heineken Ltd. te Londen. Hij werd verzorgd door zijn dochter, die haar vader per fiets volgde. Ook zij hebben de feestelijke intocht in Den Bosch meegemaakt. Vanaf deze plaats nog een hartelijke groet aan deze sportieve Engelse Heineken-man. Dit was het dan weer wat de Vier daagse 1962 betreft. Met dit verslag hoop ik te bereiken, dat nu nog weifelende wandelaars zich binnenkort als wandeJ- leden zullen opgeven, niet alleen in Den Bosch, maar ook in Amsterdam en Rot terdam (waar al enkele enthousiaste wan delaars bij elkaar zijn; is de wandeltocht van „Ons Verbond" u bevallen, mijnheer Van 't Hoff?!) vRh. Dat het tamboerkorps van onze brouwerij in Den Bosch zich reeds een zekere faam heeft verworven, blijkt uit de vele uit nodigingen uit binnen- en buitenland om een bepaalde gebeurtenis muzikaal te ko men opluisteren. Op de foto ziet u het korps, natuurlijk met Pils de bok voorop, tijdens een optreden in Leeuwen op zater dag 23 juni jl., ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap en de promotie van de voetbalvereniging „Leones". Jammer genoeg moesten onze mannen voor de aanvang van de erewedstrijd LeonesWillem II alweer vertrekken. De volgende dag (zondag) was het na melijk voor hen weer zeer vroeg aan I treden geblazen voor de reis naar Gent, waar het korps opgetreden is ter gele genheid van de Holland-Belgiëweek, die daar gehouden werd.

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 19