VAN ON De Bossche Heineken-tippelaars weer op stap Amsterdam heeft een judoclub Reisvereniging „Vers van 't Vat" Hengelen Na de moeilijkheden, die zich op de laatste sportdag in Den Bosch rond enkele takken van sport hebben voorgedaan, is het de redactie een bijzonder groot genoegen u te kunnen melden, dat onze sportvrienden in Amsterdam onlangs zijn overgegaan tot de oprichting van een judoclub en een tafeltennis- ajdeling. De animo blijkt verheugend groot te zijn, want voor judo heeft zich een twintig- en voor tafeltennis een tiental van onze Amsterdamse collega's als lid opgegeven. Gelukgewenst, Amsterdam! En bovenal, dat belooft voor de sportdag volgend jaar extra spanning in het duel om de bekerpuntenü Op zondag 1 juli jl. heeft de reisvereni ging „Vers van 't Vat" haar twaalfde, traditionele busreis gemaakt. Om half acht vertrokken we van de brouwerij, richting Utrecht. De eerste pleisterplaats was Zeist, waar koffie werd gedronken. De tocht ging daarna verder in de rich ting van Otterlo. Nadat we daar ons twaalfuurtje hadden gebruikt, werd de gebruikelijke verloting (met fraaie prij zen) gehouden. Vervolgens reden we door de prachtige bossen van Hoog Soeren en omgeving naar Harderwijk om daar de dorstige kelen met een heerlijk glas Heineken te gaan verfrissen. Ondanks het wat trieste weer hebben we daarna een prachtige tocht over de Veluwe gemaakt, waarbij we onder andere nog het Uddeler meer aandeden. In Soestdijk ten slotte wachtte ons de warme maaltijd, na afloop waar- van ieder zich op eigen wijze nog wat vermaakte tot het tijd was om naar huis terug te keren. Om ongeveer half elf 's avonds waren we, na een mooie dag, weer op ons uitgangspunt, de brouwerij, terug. Op zaterdag 8 september ontmoeten we elkaar weer op onze jaarlijkse feestavond. W. F. C. van Otterloo, secr. Wederom zijn drie wedstrijden gehouden welke op prettige en sportieve wijze zijn verlopen. De uitslagen zijn als volgt: 30 juni, Kinderdijk: 19 deelnemers, grootste lengte vis 110 cm, gevangen door de heer Van Baaren. 21 juli, Berkel-Rodenrijs: 19 deelnemers, grootste lengte vis 77,5 cm, gevangen door de heer Pas. 4 augustus, de Rotte: 21 deelnemers, grootste lengte vis 79,5 cm, gevangen door de heer De Lange. Met verlangen wachten wij op de vol gende wedstrijden. J. de Lange, secr. De maand juli was een drukke wandelmaand, waarin onze wandelclub heel wat kilometertjes heeft afgelegd. In die maand viel ook hèt wandelevenement van het jaar, de Vierdaagse te Nijmegen. Alvorens hierover het een en ander te vertellen, wil ik eerst nog even twee „gewone" tochten memoreren. Op zaterdagmiddag 7 juli jl. nam onze wandelclub deel aan de traditionele „IJzeren Man-wandeltocht" te Vught. Begunstigd door mooi weer, lieten we de 25 kilometers als het ware onder onze voeten door glijden. Daarna, als laatste trainingstocht vóór de Vierdaagse, werd op zaterdagmiddag 21 juli deelgenomen aan de wandeltocht van „Ons Verbond" in Den Bosch. Behalve de groepsprijs be haalde onze vereniging hierbij nog een derde prijs in de vorm van een fraai bekertje. Aangemoedigd door dit suc cesje en met de beste verwachtingen op een goed resultaat, vertrok onze Vier- daagsegroep maandag 23 juli naar de bakermat van de wandelsport, het in feesttooi gestoken Nijmegen. Laat ik maar meteen met het resultaat van vier dagen lang wandelen beginnen: een onvermoeibare Heineken-groep, be staande uit vijf dames en negen heren, met onze eveneens onvermoeibare ver zorger de heer Van Rooy, stapte glun derend over de eindstreep, daarmee de kroon zettend op een succesvol wandel seizoen Onze directeur, de heer W. Kloppenburg, gaf door zijn aanwezigheid bij de feeste lijke intocht op 27 juli, blijk van zijn grote belangstelling, niet alleen voor de wan delsport in het algemeen, maar ook in het bijzonder voor „zijn" mensen. Vanaf deze plaats dank ik, namens het bestuur, de heer Kloppenburg dan ook voor zijn aanwezigheid in de Keizer Karelstad op Intocht in Nijmegen ,,Je mag er alleen maar naar kijken, maar aankomen niet!" deze voor de wandelclub zo belangrijke dag! Ook een woord van welgemeende dank aan het adres van de heren Kuik- man en Bos van de afdeling huisverbruik. Dank zij hun medewerking zijn er vele foto's van onze groep-in-actie gemaakt. Verder werd onze groep moreel gesteund door de aanwezigheid van een Heineken- reclameauto, die op diverse parcoursen was ingezet, terwijl op de laatste dag er zelfs een vliegtuig, dat de woorden Hei neken Bier achter zich aan sleepte, boven Nijmegen cirkelde. Bij het zien daarvan werd door onze wandelgroep onmiddel lijk het bekende lied „Je mag er alleen maar naar kijken, maar aankomen niet!" ingezet. Hoe alles is verlopen tijdens de vier wandeldagen? In één woord: allerple zierigst! Er waren ook nog wel enkele dingen, die beter opgelost hadden kunnen

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 18