eineken, en de Europese onkbalkampioenschappen Heineken Bier deze wedstrijd, die op zondag 29 juli jl. werd gespeeld, slaagde Nederland, na een aanvankelijke achterstand van 42, er ten slotte in de gretig op winst beluste Italianen met 94 terug te wijzen en aldus de titel te pro longeren. Duizenden in het stadion en nog eens vele, vele duizenden via de televisie zijn van dit boeiende gevecht getuige geweest. De naam van ons concern is op bij zondere wijze aan dit evenement ver bonden geweest. Zoals wij reeds in onze vorige editie vermeldden, heeft Heineken voor de winnaar van dit tournooi een bronzen trofee, voorstel lende een aan slag staande honkballer, beschikbaar gesteld. Deze Heineken trofee is bedoeld als permanente wis- selprijs bij de Europese honkbalkam pioenschappen. Voorts was Heineken gastheer op het diner dat spelers en officials, tijdens de slotavond op 29 juli jl., in het Hilton hotel kregen aangeboden. De directie van dit hotel verzorgde de ontvangst en het aperitief, waartoe zij onder meer de beschikking had over een Heineken-tapinstallatie. Voor de aanvang van het diner vond de officiële overdracht van de Hei neken trofee plaats. Namens ons con cern bood onze directeur, de heer Weymarshausen, het bronzen beeld aan, dat in ontvangst werd genomen door de Président de la Federation Européenne de Baseball, Steno Bor ghese, prins van Cassaro. Tijdens het diner stond de trofee, duidelijk zicht baar op een voetstuk en verlicht door een spotlight, opgesteld in de eetzaal. Bijgaande foto's geven een duidelijk beeld van de verschillende Heineken- activiteiten in het stadion en daar buiten. Tijdens de tweejaarlijkse Europese honkbalkampioenschappen, die van 21-29 juli 1962 in het naar Ameri kaans model aangelegde stadion aan de Kruislaan te Amsterdam zijn ge houden, heeft het Nederlandse team voor de vijfde achtereenvolgende maal de titel veroverd. Het hoogte punt van dit tournooi, waarin de volgende deelnemende ploegen (Bel gië, West-Duitsland, Frankrijk, Spanje en Zweden) een min of meer onder geschikte rol speelden, was de finale ontmoeting NederlandItalië. In Rechts boven: Het scorebord, met daarop de uitslag van de finalewedstrijd Nederland-ltalië. Linksmidden: De heer Weymarshausen draagt de Heineken trofee over aan de voorzitter van de Europese Honkbalfederatie, Steno Borghese. Boven: In de ontvangstruimte van het Hilton- hotel stond een Heineken tapinstallatie op gesteld. Links: Een beeld uit de tweede inning van de finale. Simon Arrindell (Ned.) maakt een fraaie buiklanding op de thuisplaat. 14

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 16