Afscheid te Rotterdam Oplossing Fotoraadsel Op 29 juni jongstleden namen de heren J. C. H. Geene en E. M. Tieman afscheid van de Rotterdamse brouwerij om van hun welverdiende pensioen te gaan genieten. De heer Geene heeft als schilder gedurende ruim twintig jaar overal op de Rotterdamse brouwerij gewerkt. Onder andere heeft hij in de loop der jaren duizenden en nog eens duizenden vaten van een (geschilderd) opschrift voorzien. Na de ontvangst bij de bedrijfsleider volgde een bijeenkomst met de collega's in kantine Hollandia. Daar werd de heer Geene toegesproken door zijn chef, de heer Dikken, die vervolgens namens de afdeling een stereoviewer aanbood, terwijl mevrouw Geene een fraai bloemstuk ontving. De heer Tieman kreeg enkele mooie geschenken, waaronder een set „gereedschap" voor zijn hobby. Bij zijn afscheid ontving de heer Geene uit handen van de heer Dikken een stereoviewer. Aan het einde van diezelfde middag vond in de raads- kelder de afscheidsreceptie van de heer Tieman plaats. Door zijn functie van chef interne dienst bedrijf genoot de heer Tieman grote bekendheid op de brouwerij en velen waren dan ook voor dit afscheid naar de raads- kelder gekomen. Nadat de heer Wanschers de scheidende functionaris had toegesproken, werd achtereenvolgens nog het woord gevoerd door de heren De Lange, Velle- koop en Van Roon. De heer Tieman ontving enkele mooie afscheidsgeschenken. In het bijzonder werd hij verrast met een set „gereedschap" voor zijn hobby. Mevrouw Tieman ten slotte kreeg een mooi bloemstuk aangeboden. De oplossing van het Fotoraadsel, dat wij in het vorige nummer aan onze puzze laars voorlegden, luidde: De vergroting is door de fotograaf uit drie opnamen samengesteld. Het glas bier, de aardige juffrouw en de baardige meneer werden apart opgenomen. Van de drie verkregen negatieven maakte de fotograaf ten slotte op één vel papier de vergroting, zoals deze in Vers van 't Vat stond afgedrukt. (Voor geïnteresseerde ama teurfotografen ligt de volledige „tech nische beschrijving" ter inzage bij de redactie.) Er kwam slechts één goede oplossing binnen en de gelukkige winnaar van de prijzenbon is de heer J. D. Willemstein (momenteel in militaire dienst) te Rotter dam. Diversevaatjes (Gratis advertenties van en voor het personeel. Opgaven indienen bij de redactie, Rotterdam, onder vermelding van naam, brouwerij, tele foonnummer ol (tevens) het volledige huis adres). Te koop: 3A stringbass met foudraal. Te bevragen bij A. Kley, afd. Budgettering, Rotterdam, toestel 327. Dankbetuigingen Gaarne maak ik van deze gelegenheid gebruik om, mede namens mijn vrouw, directie, be drijfsleiding, collega's en allen die er toe hebben bijgedragen mijn afscheid tot een onvergetelijke dag te maken, mijn hartelijke dank ie betuigen. Tevens onze dank voor het telegram, voor de brieven en voor de ge schenken. E. M. TIEMAN Mede namens mijn vrouw en kinderen betuig ik mijn hartelijke dank aan directie, bedrijfs leiding, bazen en collega's voor de belang stelling, ondervonden bij mijn 25-jarig jubileum, en voor het geschenk, dat ik bij die gelegen heid mocht ontvangen. - mvp, „j Voor de vele attenties, die wij bij ons gouden huwelijksfeest mochten ondervinden, zeggen wij hierbij gaarne dank. DE HEER EN MEVROUW J. VAN WATTUM FOTOWEDSTRIJD 1962 „DE STAD WAARIN WIJ WONEN" Met het onderwerp voor de fotowedstrijd 1962 „De stad waarin wij wonen" (of werkendat wil dus zeggen Amsterdam, Rotterdam of 's-Hertogenbosch, én de aan deze wedstrijd gekoppelde, fraaie prijzen van vijftig, dertig en twintig gulden, in groep A zowel als in groep B, meende de redactie aan de voorwaarden voor een enthousiaste deelneming van de zijde van onze amateur fotografen te hebben voldaan. Uit het aantal tot nu toe binnengekomen inzendingen blijkt echter dat wij onze verwachtingen te hoog gespannen hebben, tenzijvóór de sluitings datum op 1 OKTOBER A.S. de „laatkomers en vergeetachtigen" het tegendeel bewijzen en ons alsnog met hun inzendingen overstelpen. U weet waarom het gaat: het vastleggen op de gevoelige plaat van een typisch of karakteristiek stadsbeeld van Amsterdam, Rotterdam of 's-Hertogenbosch Ook deze keer zijn de deelnemers weer in twee groepen verdeeld: de begin nende (A) en de gevorderde amateurs (B). Per deelnemer mogen maximaal 3 foto's (zwart/wit) ingezonden worden. Groep A zendt in op het formaat 10lU x 14 en groep B op het formaat 13 x 18 cm. Adres: Redactie Vers van 't Vat, postbus 459, Rotterdam. 13

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 15