Grossiers contra brouwers wordt in die tijd door de doffer automatisch overgenomen. Er zitten nog veel meer interessante kanten aan de wedstrijdsport (zoals o.a. het inkorven, het verzenden en het klokken), die wij echter, om het verhaal niet al te lang te maken, hier verder onbesproken laten. De heer Van Buuren heeft in de loop der jaren heel wat kampioenschap pen met zijn duiven behaald en vele prijzen gewonnen. Vorig jaar bijvoor beeld kwamen van de zestien in zijn club te behalen kampioenschappen er maar liefst elf in zijn bezit. Mevrouw Van Buuren leeft volkomen mee met de hobby van haar man; zelf heeft ze ook een duif, die in de wandeling „de witte" wordt genoemd. Tot slot nog een leuk voorval, waarbij een van de duiven van de heer Van Buuren hem heeft geholpen een bij zondere weddenschap te winnen en gratis de wedstrijd AjaxFeijenoord (vorig jaar) bij te wonen. Men had met hem gewed, dat hij er niet in zou slagen met een gebruikt kaartje het stadion binnen te komen. De heer Van Buuren won de weddenschap als volgt. Een van zijn duiven, die in de binnenzak van zijn „helper" het sta dion was binnengebracht, bezorgde zijn baas in de kortste keren het ge bruikte kaartje. Voor de heer Van Buuren was het toen een koud kunstje om met een niet erbij behorende, losse Deze duivin is een afstammeling van een van de beste duiven, die de heer Van Buuren ooit gehad heeft. Een gedeelte van het hok met ongeveer de helft van de bewoners (24) aan de maaltijd. controlestrook de ingang van het sta dion te passeren, waarbij hij het deed voorkomen of hij deze controlestrook alvast had afgescheurd. Deze stunt kwam niet in de krant, maar niette min behoort onze Amsterdamse col lega, mede dankzij een van zijn post duiven, nu tot het kleine groepje, dat er in geslaagd is zonder geldig plaats bewijs de zwaarbewaakte veste van Van Bessem binnen te dringen. Ons Heineken-voetbalelftal viel de eer te beurt om op 23 en 30 juni jl. in het veld te treden op het „ten dode" opge schreven A.F.C.-terrein aan de Zuidelijke Wandelweg te Amsterdam tegen onze grossiers, de firma's Verduyn uit Lisse en Oosterhuis uit Rijnsburg. Het is onze mannen, onder aanvoering van resp. de heren Smit en Van der Steen, niet gelukt een overwinning uit het vuur te slepen, doch voor de nederlagen, tegen Verduyn 42 en Oosterhuis 10, behoeven wij ons niet te schamen. Beide wedstrijden, die in een bijzonder prettige sfeer zijn verlopen, stonden onder deskundige leiding van de heer Glasius (portier hoofdkantoor Amsterdam). Boven: De firma Oosterhuis en ons elftal. Beide foto's onder: Zware druk op het Heineken-doel. JBlilli v. 12

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 14