AMERIKAANSE CADETTEN IN ROTTERDAM Rechtsboven: Het cadettenkoor. Rechtsmidden: De toekomstige koop- vaardijofficieren in een vrolijk onder onsje aan de tapkast en (daaronder) met hun Rotterdamse danspartners. Rechts: Een gedeelte van de officiële tafel; v.l.n.r. mrs. Washburn, de heer Feith, mevrouw Minnema, commodore Ducat, mevrouw Feith, gezagvoerder Olivet en mevrouw Wanschers. Op uitnodiging van de heer en mevrouw Feith en van de Amerikaanse consul-generaal en diens vrouw, mr. en mrs. Washburn, waren vrijdagavond 20 juli jl. enkele officieren en een honderdtal cadetten van het Ameri kaanse opleidingsschip „Empire State IV" aanwezig in de vrolijk versierde raadskelder van onze Rotterdamse brouwerij. Op deze ontvangst ter ere van de toekomstige officieren van de Amerikaanse koopvaardij waren tevens ongeveer tachtig Rotterdamse „young ladies" als (dans)partner uitgenodigd. Van Heineken-zijde waren verder aanwezig de heren Berkemeier, Wanschers, d'Artillac Brill en Minnema, met hun dames. Het was een bijzonder geanimeerde avond, waarop de zeecadetten met onder andere koorzang en een eigen orkestje toonden over nog andere dan maritieme capa citeiten te beschikken. Het bezoek aan Rotterdam van de „Empire State IV", een schip van het Maritiem college van de staatsuniver siteit van New York, was een onderdeel van een tien- weekse reis, die verder nog zou worden onderbroken om de havens van Malaga, Genua en Oslo aan te doen. Linksboven: Mevrouw Feith in gesprek met de Amerikaanse consul-generaal, mr. Washburn. 9

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 11