Prachtig resultaat van de Heineken-ploeg E.H.B.O.-wedstrijden te Amsterdam E.H.B.O. - Den Bosch Door de bedrijfsarts, N. U. Oudejans, is in de afgelopen wintermaanden, in het kader van de B.Z.B., een E.H.B.O.-cursus gegeven. Op 14 juni 1962 hebben het Eenheidsdiploma E.H.B.O. be haald: H. van Beek drs. J. Ouderdorp H. v. d. Berk J. Peet zr. L. van Dal M. Ringoir ir. H. Dijkmans van Gunst ir. J. M. van Rossem mevr. G. Ehrenforth G. Selen A. Grootveld C. Verbiesen ir. L. Hendrikx dipl. ing. E. Vidor G. Jans G. van Wijk Op 22 mei jongstleden werden in de raadskelder van de Amstel-brouwerij onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging Zelfbescherming Bedrijven en Inrichtingen, afdeling Amsterdam, E.H.B.O.- wedstrijden gehouden, waaraan ook voor de eerste maal een Heineken-ploeg deelnam. In de wedstrijdopdracht was vermeld, dat er twee gewonden waren. De ene was schijndood en had bovendien een gebroken been, dat nog bekneld zat, terwijl de andere een schedelbasisfractuur had en een diepe snijwond in de linkerarm met een half- slagaderlijke bloeding. De gewonden moesten wor den gereedgemaakt voor transport. Aan de wedstrijd werd door twaalf groepen, ondergebracht in twee poules, deelgenomen. De Heineken-ploeg kwam uit in poule B. In iedere poule was een eerste en een tweede prijs te behalen, terwijl de beide nummers 1 nog in een finalewedstrijd zouden uitmaken wie de wisselprijs mee naar huis mocht nemen. Dit laatste kon echter door tijdgebrek niet doorgaan. Tevens waren er nog twee prijzen beschikbaar voor de beste leiders. Toen de resultaten bekend werden, bleek dat de Heineken-ploeg een bijzonder goed figuur had ge slagen. De rangschikking van de eerste drie van elke poule met de door hen behaalde punten luidde als volgt: Poule A 1. Shell 301 punten 2. N.S. 268 3. Dienst B.B. 210 Poule B 1. Heineken 291 punten 2. I.B.M. 241 3. K.L.M. 223 Leidersprijs: 1. Heineken (de heer Zoutman) 93 punten 2. I.B.M. 54 De Heineken-ploeg, die dit prachtige resultaat be haalde, bestond uit de heren Zoutman en Vis (flesverpakking), Glasius (portier hoofdkantoor), Bracken (algemene werkplaats) met als reserve de heer De Zeeuw (terreindienst). Zoals we reeds zeiden, was het de eerste maal dat een groep van Heineken Amsterdam aan E.H.B.O.- wedstrijden deelnam en dat genoemde heren met elkaar meteen al tot een dergelijk mooi resultaat kwamen, is een extra gelukwens zeker waard. Aparte vermelding verdient voorts de bijzondere prestatie van de heer Zoutman, die met kop en schouders boven de andere leiders uitstak. Tijdens de prijsuitreiking, die werd verricht door mr. P. Dresselhuys, voorzitter van de Ned. Vereniging Zelf bescherming Bedrijven en Inrichtingen, afd. Amsterdam. De zegevierende Heineken-ploeg, met in het midden de heer Zoutman, in de raadskelder van de Amstel-brouwerij 7

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 9