vestrijden te Rotterdam eersOrijs uit het vuur De opdracht luidde: alle nodige maatregelen nemen en de brand zo snel mogelijk blussen. In de praktijk van de wedstrijd kwam het hier op neer, dat de be velvoerder eerst een verkenning uitvoerde om daarna aan zijn ploeg de juiste bevelen te (kunnen) geven. Bij deze verkenning moest hij onder meer de bedrijfsleider (die be dwelmd door de rook op de grond lag) en de in de garage staande auto opmerken, die hij allebei in Aan de rechterzijde van de pagina, van boven naar beneden, nog enkele beelden uit de wedstrijd. Boven: De jury, met aan het hoofd de heer J. A. Bruinse (rechts). genoemde volgorde zo snel moge lijk naar buiten diende te laten brengen. Verder mocht hij niet vergeten de stroom uit te schakelen en de kranen van de op de boven verdieping in bedrijf zijnde buta- gasbranders te (laten) sluiten. Van zelfsprekend had hij intussen even eens de nodige stralen op het vuur laten uitbrengen, terwijl hij ook nog diende te denken aan het zg. nader bericht. Dit is de telefonische melding aan de alarmcentrale, waarbij alle mogelijke gegevens worden doorgebeld, zoals bijvoor beeld plaats en aard van de brand, of er versterking nodig is, G.G.D. en G.E.B. moeten gewaarschuwd worden, enzovoort. Over het algemeen is de opdracht naar behoren uitgevoerd, al vielen er op enkele belangrijke onderdelen nog wel eens fouten of tekortko mingen te constateren. (Daarom was deze wedstrijd als oefening dan ook bijzonder nuttig). Zo was er oen Amsterdamse ploeg, die jammerlijk vergat de arme bedrijfs leider te redden. Een andere ploeg ontzag zich niet deze figuur (een in overall en laarzen gestoken pop) aan het hoofd naar buiten te slepen. Ook kwam het een keer voor dat men de straalpijp dwars door de muur stak om de brand te blussen. Zoals u echter uit het bovenstaande wel begrepen hebt, viel het voor de commandanten en hun ploegen niet mee om overal Onder: De eerste Bossche ploeg, gereed om de eerste straal uit te leggen.

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 7