Onderlinge bedrijfsbrandweerwe Gastheren sleepten eer Boven: Het wedstrijdobject op het emballage terrein. Onder: No. 6 van de eerste Rotterdamse ploeg in actie. Als verlengstukvan de Interbrouwerij Sportdag werd zaterdag 19 mei jl. op het terrein van de brou werij te Rotterdam een wedstrijd gehouden, waarbij het voor de eerste maal tot een vriendschappelijk treffen kwam tussen de bedrijfsbrandweerkorpsen van onze drie vestigingen, die elk met twee ploe gen op deze ontmoeting vertegenwoordigd waren. Zoals u wellicht reeds weet, kwam Rotterdam met een eerste en een derde plaats royaal als win naar uit het natte strijdperk te voorschijn. Hoewel deze uitslag voor onze Rotterdamse collega's en vooral voor commandant Smit met zijn ploeg (le prijs) bijzonder plezierig was, lag het accent van deze wedstrijd niet zozeer op de onderlinge krachtmeting als wel op het enthousiasme en de animo, waarmee elke ploeg zijn ervaring „in het vuur" wierp en trachtte de gegeven opdracht zo goed en zo snel mogelijk uit te voeren. Het wedstrijdobject was in de voorafgaande nacht op het embal lageterrein opgebouwd en bestond uit een constructie van steigerma teriaal die een garagewerkplaats voorstelde met daarnaast een kan toortje (waarin zich de bedrijfs leider bevond) en een magazijn, terwijl op de bovenverdieping een soldeerwerkplaats was ingericht. Alle ploegen waren aan de hand van een schets van tevoren van deze situatie op de hoogte ge bracht. In de opgave, die de commandan ten ter plaatse mondeling ontvin gen, werd vermeld dat er in de garagewerkplaats een binnenbrand was ontstaan met gevaar van overslag naar het kantoortje, het magazijn en de bovenverdieping. De commandanten van resp. de eerste Bossche ploeg (boven) en van de eerste Amsterdamse ploeg (onder) ontvangen de opgave.

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 6