Vierde colonne in Sinds enige tijd beschikt onze brouwerij in Den Bosch over een vierde bottelcolonne. Deze grote en gecompliceerde machinegroep werd, na een periode van enige weken proefdraaien en „inlopen", begin mei in bedrijf genomen. Met de ingebruikneming van deze vierde colonne is de totaalcapaciteit van de bottelarij in Den Bosch nu gekomen op 93.000 flessen per uur (pullen en „halve stad" zoals men daar zegt door elkaar gerekend). De nieuwe machine kan van dit aantal ongeveer een derde, nl. 30.000 flessen per uur, voor haar reke ning nemen. In vergelijkinge met de drie andere colonnes zijn er bij de laatste aanwinst geen principiële verschillen op te merken. "Wel kunnen wij constateren, dat de nieuwe colonne in haar geheel onge veer een halve meter hoger staat dan haar „collega's". Dit is gedaan onder meer om hygiënische redenen: omdat de verschillende onder delen nu beter te bereiken zijn, kunnen zij ook gemakkelijker ge reinigd worden. De neiging om wasmachines steeds breder te laten maken om meer flessen tegelijk te kunnen reinigen, is doorbroken. Wasmachine IV is langer en hoger geconstrueerd en ook smaller dan wasmachine III. Onze technici menen daarmede een robuustere constructie te hebben verworven. Voor de afvoer-naar-beneden van de gevulde flessen is een nieuw systeem toegepast, waarbij de transportband zigzagsgewijs naar beneden gaat. Een andere bijzonderheid vinden wij bij het vervoer van de lege kistten, waarbij de kisten van één uitpakmachine via een wissel langs twee banen naar de 2 inpakmachines worden getranspor teerd. Deze wissel wordt bediend met behulp van twee foto-elek trische cellen. Tenslotte kan nog opgemerkt worden, dat voor het verwijderen van vuil en dergelijke uit de kisten twee keerapparaten van een voor onze brouwerijen nieuw type zijn toegepast.

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 4