Onze Kinderton 0 De dieren gaan een dagje met vakantie „Wat is het vandaag stil op de boer derij", zei Pablo het paard. „Ik zie de boer, de boerin en hun zoontjes nergens." „Waf. blafte Barko de hond. „Dat komt omdat ze een dagje met vakantie zijn. Wist je dat niet? Ze gaan naar een speeltuin en daarna naar het zwembad en dan nog naar het bos. Maar wij dieren mogen nooit eens met vakantie. Wij moeten altijd thuis blijven. Wij kunnen nooit eens een dagje uit!" X VP „Kukeleku...." kraaide Koko de haan. „Laten wij dan ook gaan. Wij nemen vandaag ook vakantie!" Ja, dat vonden alle dieren van de boer derij een goed plannetje. Even later gingen ze al op weg. Barko de hond liep voorop, want hij wist de weg naar de speeltuin. Daar was hij al eens eerder geweest met de zoontjes van de boer. Alleen de pauw ging niet mee. „Zo ver lopen is niet goed voor mijn veren", zei hij trots. Toen ze bij de speeltuin kwamen, ging Mikkie de kat meteen op de wip zitten. Bonte de koe wilde op de andere kant klimmen, maar owee ze was veel te zwaar voor de kat! Hoeplamet een grote boog om hoog vloog Mikkie door de lucht. Gelukkig maar dat katten altijd op hun pootjes terecht komen. Blubbe het varken was gauw op een schommel geklommen. Tjonge, dat was fijn! Steeds hoger ging hij. Maar opeens kon hij zich met zijn kleine pootjes niet meer vasthouden. Roets.... daar vloog hij van de schommel af! Op hetzelfde ogenblik kwam de baas van de speeltuin naar buiten. Bang! Met een harde klap botste Blubbe tegen hem op. „Hola, wat is dat?" riep de man verschrikt. „Boeik wil limo- nade", loeide Bonte. „En ik bier, Heineken's bier!" hinnikte Pablo. „Miauw, ik melk!" riep Mikkie. Alle dieren schreeuwden door elkaar. De baas van de speeltuin verstond er natuurlijk niets van. „Ga weg, on deugende beesten!" riep hij boos. Hij pakte een tuinslang, draaide een kraan open en sssst. daar spoot hij de dieren kletsnat. Hals over kop holden zij de speeltuin uit. „Brrrr. zei Barko de hond, terwijl hij zich flink uitschudde. „Gaan jullie mee naar het zwembad? We zijn nu toch nat." „Haha, dat rijmt! Wat kun jij mooi dichten", knorde Blubbe het varken. „Ja, laten we maar doen wat Barko zegt." Even later drongen de dieren door het hekje van het zwembad naar binnen. „Hela, jullie hebben geen kaartje. Jullie moeten eerst be talen!" riep de man die bij het hekje stond. Maar Pablo het grote paard duwde hem gewoon opzij. Hoepla, daar dook Barko al in het water. Hij kon, net als alle andere honden, goed zwemmen. Maar Mikkie de kat had er geen zin in. Zij ging lekker lui in het zonnetje liggen dro gen en Koko de haan fladderde naar de hoogste springplank. Daar had hij een prachtig uitzicht. Bonte de koe durfde niet in het diepe. Zij ploeterde een beetje in het kinder bad samen met Blubbe. „Knor, knor", mopperde het varken. „Er is hier geen modder waar je heerlijk in kunt rol len. Ik vind het hier helemaal niet fijn!" Wat was dat? Daar klonk opeens de stem van de veldwachter. „Kom eruit allemaal!" riep hij boos. „Je mag hier niet zwemmen als je geen kaartje hebt gekocht!" Een paar minuten later liepen de die ren weer op straat. „Zullen we naar huis gaan?" vroeg Bonte. „Ik vind het eigenlijk helemaal niet leuk, zo'n dagje vakantie. Ik loop veel liever in de wei." Maar Barko riep: „Doe niet zo flauw. Kom mee, we moeten nog naar het bos!" Zonder veel plezier wandelden de dieren tussen de bomen. Maar wie zaten daar, op die open plek in het bos? De boer, de boerin en hun zoon tjes! Tjonge, wat keken die verbaasd toen ze zo opeens al hun dieren zagen aankomen. Eerst dacht de boer dat er iets ge beurd was, brand of zo, maar hij begreep al gauw dat de dieren ook een dagje uit waren. „Nou", lachte hij, „jullie zien er niet erg vrolijk uit. Het schijnt niet zo best te bevallen." Gelukkig had de boerin in haar tas een heleboel lekkere dingen meege nomen. Ieder dier kreeg wat. Na een poosje gingen ze met z'n allen terug naar de boerderij. „Zo, ik ben blij dat ik weer thuis ben", zuchtte Pablo het paard. En alle dieren dachten er net zo over! JIM KEULEMANS ...few - -,AÜr "V* -v j 39

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 41