Eerste optreden van „De Geinbrouwers" een succes Viering eerste lustrum personeelsvereniging Voor het cabaretgezelschap „De Geinbrouwers"een onderafdeling van de Bossche personeelsverenigingwas het op 24 juni jl. een spannende dag. Na maandenlange intensieve repetities waarbij heel wat vrije tijd nuttig besteed werd, was het dan eindelijk zo ver. In Berlicum, een „voorstad" van Den Bosch traden zij namelijk die dag voor de eerste maal voor het voetlicht. De voorstelling werd gegeven ten bate van de ouden van dagen van deze gemeente, die een extra zakcentje best kunnen gebruiken. Het gezelschap, bestaande uit tien dames en zestien heren, bracht met veel vaart en in bonte afwisseling een zeer goed programma met muziek, zang, dans en sketches. Alle onder delen werden dan ook steeds met een warm applaus beloond. De Guirumba's, een gezelschap be staande uit een pianist, bassist, guita rist, drummer en een zangeres, brach ten Zuidamerikaanse muziek van een zodanig goed gehalte, dat we haast niet konden geloven te doen te hebben met louter amateurs. Het zangeresje had een beschaafde en ook heldere stem, hetgeen men bij dergelijke or kestjes slechts zelden aantreft. Het gastoptreden van Kees Priem als flamencozanger, die kortgeleden nog de eerste prijs op het Brabantse Song festival won, bracht de zaal in ver rukking. De liedjes van Els Heymans werden goed gebracht, haar stem en voor dracht lenen zich bijzonder goed voor het Franse chanson. Zij zingt niet alleen ondeugend, zij kijkt ook nog ondeugend, zoals men van een goede vedette gewend is. Ook de sketches, die goed tot de „pointe" gebracht werden, oogstten veel succes. Hier namen noemen, voert te ver; stuk voor stuk waren de typen goed uitgebeeld. Vermelding verdient ten slotte nog de songparade van het gehele gezelschap, waarbij vele bekende melodietjes, onder andere uit My Fair Lady, ten gehore werden gebracht. Een bijzondere ver melding komt hierbij toe aan de solo zang van Paula Mays. „De Geinbrouwers" in een gezamenlijk optreden Alle onderdelen van het programma werden op uitstekende wijze door de conferencier Ton Jansen aan elkaar gebreid. Ten slotte alle hulde aan de regisseur, de heer H. van Bakel, en aan de algemeen leider van het gezel schap, de heer W. Baggen, die een avond van goede ontspanning brach ten, waarbij het peil voor een ama teurgezelschap hoog en het geheel zeer beschaafd genoemd kan worden. Eén ding was jammer: van Heineken- zijde viel heel weinig belangstelling te bespeuren en dat was niet verdiend! „Geinbrouwers", ga voort op de in geslagen weg en wij zullen nog veel van u horen! L. v. R. Mej. Dini Herman en mej. Gerry Jansen tijdens de songparade (vervolg van pag. 37) Den Bosch terug, waar het namens het bestuur door de voorzitter van harte welkom geheten en gelukge wenst werd met het behaalde resul taat. Op de vorige pagina treft u een foto aan van het fraaie insigne, dat onze wandelaars als beloning voor hun prestatie hebben ontvangen. vRh. In de kantine van de brouwerij had op zaterdagavond 30 juni jl. de viering plaats van het eerste lustrum van het bestaan van de personeelsvereniging, welke volgens artikel 2 van de statuten op 1 mei 1957 is opgericht. De voorzitter, de heer J. van der Geld, heette iedereen namens het bestuur van harte welkom en wees daarbij op de achter ons liggende vijf jaren, waarin door het ontstaan van diverse onderafdelingen, de personeelsvereniging tot grote bloei is gekomen. Hij wenste iedereen een gezellige avond toe, waarna het voor deze avond uitgenodigde „Oeteldonkse" muziekkorps „De Post- kwakers" met veel tam-tam zijn komst aankondigde. Na enkele van hun „salvo's" kwam het duo Van Dongen en Van der Eist op het podium, muzikaal begeleid door de pianist de heer Mohr. Jammer was het, dat het uit de leden en introducée's bestaande publiek niet de nodige stilte kon opbrengen, waar door het effect van het optreden van genoemd duo voor het grootste deel verloren ging. De dansliefhebbers kregen het volle pond en enige malen trokken „De Post- kwakers" met talrijke in carnavalsstemming verkerende feestvierders door de kantine. Verder waren er nog verschillende prijsdansen, waarbij de nodige spanning vanzelfsprekend niet ontbrak. Om kwart voor een kondigde de heer Van der Geld het einde van deze feestavond aan, waarna allen zich naar huis begaven. vRh. 38

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 40