MEDEDELING RAAD VAN BESTUUR In verband met het feit, dat jhr. P. R. Feith begin 1966 de pensioen gerechtigde leeftijd zal bereiken, achten commissarissen en raad van bestuur het noodzakelijk, dat zo tijdig mogelijk wordt voorzien in aanvulling van de topleiding van het concern. Dientengevolge zal de raad van commissarissen aan de eerstvolgende jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders der vennootschap een bindende voordracht aanbieden ter benoeming van een lid van de raad van bestuur. Dr. J. P. Ton, thans directeur van C.A. Cerveceria Heineken de Venezuela te Caracas zal als eerste op deze voordracht voorkomen. Het is de bedoeling dat de heer Ton, na door de bovengenoemde aandeelhoudersvergadering te zijn benoemd, zijn nieuwe taak zal aanvangen op 1 april 1963. Dr. J. P. Ton De heer Ton werd op 25 september 1913 te Rotterdam geboren. Na de H.B.S. aldaar te hebben doorlopen, was hij van 1931 tot 1937 werkzaam op het secreta riaat van de Incasso-Bank te Rotterdam. Daarna ver liet hij de Maasstad om in de Lichtstad een functie te gaan bekleden bij de General Advertising Division van de N.V. Philips Gloeilampenfabriek. In 1948 slaagde de heer Ton cum laude voor het doc toraal examen letteren en wijsbegeerte aan de univer siteit van Amsterdam. Nog in datzelfde jaar werd hij belast met het toezicht op de verkoop van alle Philips- produkten in Centraal-Amerika, waarna hij in 1949 werd benoemd tot president van Philips Venezolana in Caracas, welke functie hij tot 1954 bekleedde. Intussen was de heer Ton in 1952 gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte (hoofdvak Spaans), eveneens aan de universiteit van Amsterdam. Van 1954 tot heden is dr. Ton directeur van de Cerveceria Heineken de Venezuela in Caracas. In de loop der jaren zijn van de hand van dr. Ton verscheidene publikaties verschenen, met name „Felipe Trigo, Estudio critico de sus obras" (dissertatie), als mede talrijke artikelen in litteraire en andere tijd schriften. 1r> l

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 3