W.S.W. „Heineken" naar de Vierdaagse! D. B. H. DERKSEN van in totaal 100 km stond open voor mannelijke en vrouwelijke bedrijfs- jeugd van 14 tot en met 19 jaar. Aangezien de leeftijd van de leden van onze wandelclub voor het meren deel boven de 19 jaar ligt, kon het bestuur slechts een klein groepje samenstellen, uiteraard zeer tot zijn spijt. Toch was het bestuur erg blij, dat er een groepje werd gevormd en zodoende aan het verzoek van de heer Kloppenburg tot deelneming aan deze unieke wandeltocht kon worden vol daan. Het resultaat was, dat er een vijftal Heineken-wandelaars werd afgevaar digd. Door het bestuur was een der oudere leden van de wandelclub, de heer M. Heller, met de leiding en verzorging van het groepje Heineken-deelnemers belast. Allen waren dank zij de perfecte organisatie van deze wandel tocht, in één pension te Valkenburg ondergebracht. Bij het overlijden van de heer Namens het bestuur van onze wandelclub wil ik nog enkele woorden wijden aan het over lijden van de heer D. B. H. Derksen. (Helaas kon dit in het vorige nummer van Vers van 't Vat niet meer worden opgenomen.) Onze wandelclub heeft door het overlijden van de heer Derksen niet alleen een warm voorstander van de wandelsport verloren, maar tevens is met hem een actief bestuurslid heengegaan. Hij was het, die in mei 1958 het initiatief nam tot het vormen van de onder afdeling wandelsport van de Personeelsver eniging. Toen de heer Derksen nog werkzaam was op het kantoor van de brouwerij te Amsterdam, was hij al een wandelaar in hart en nieren. Viermaal heeft hij zelfs aan de Vierdaagse in Nijmegen deelgenomen. Tot aan het begin van dit jaar heeft de heer Derksen op voorbeel dige wijze onze wandelclub als voorzitter ge diend en onze wandelclub is hem dan ook grote dank verschuldigd voor al hetgeen hij heeft gedaan. Hoewel het buiten de wandel sport staat, wil ik toch nog gaarne van deze plaats af melden, dat ook een andere tak van sport hem veel genoegen heeft verschaft, nl. het schermen. De heer Derksen was één der eerste leden van de schermclub in Den Bosch, zij het dan meer als ondersteunend lid. In zijn „Amsterdamse" jaren beoefende hij deze sport zeer actief. Hij was daar destijds een van de meest voor aanstaande leden van de Heineken's Scherm club. Verder was de heer Derksen oud-hoofd bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Amateur Schermbond en mede-oprichter van de K.N.A.S., afd. Amsterdam. Kortom, de heer Derksen was een zeer spor tieve figuur, die als zodanig in onze herin nering zal blijven voortleven. Om weer met de wandelsportactiviteiten van de heer Derksen te besluiten, zij nog vermeld, dat hij ook zitting had in de kascommissie van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding, kring Noord-Brabant. Als opvolger in de functie van de heer Derksen in ons bestuur, heb ik het voorrecht gehad tot kort voor zijn overlijden regelmatig contact met hem te hebben. Ondanks zijn ziekte had hij steeds een grote belangstelling voor de activiteit van onze wandelclub en het zal mij, evenals de overige bestuursleden, moeilijk vallen zijn raadgevingen en wat dies meer zij, voor altijd te moeten missen. Namens het bestuur: L. J. van Rhijn, voorzitter. Op woensdagmiddag 20 juni jl. ver trok onze groep per trein naar haar „standplaats". 's Avonds werden onze deelnemers en verzorger per bus van de Staatsmijnen naar Heerlen gebracht, de plaats waar gedurende de drie wandeldagen de start en finish was. Aldaar vond onder goede weersom standigheden een kleurige vlaggen- parade plaats. Met een zekere trots werd ook ons nieuwe clubvaantje meegevoerd, even als trouwens gedurende de drie wandeldagen. Tijdens deze vlaggen- parade spraken de directeur van de Staatsmijnen, de burgemeester van Heerlen en de voorzitter van de Limburgse Wandelsport Bond. Deze speeches werden in vijf talen uitge sproken. Van de drie wandeldagen kan gezegd worden, dat de uitgezette parcoursen bijzonder mooi waren gekozen en dat ons groepje menig applaus in ont vangst heeft mogen nemen. Niet onvermeld mag blijven, dat onze Heineken-wandelaars een grote be langstelling hebben ondervonden van de zijde van ons agentschap N.V. Jacq. van Wersch te Heerlen. Het was de heer J. H. Stork, com missaris van genoemd agentschap, die op de laatste dag van dit wandelfestijn bij het binnenkomen van onze groep aan een onzer deelnemers bloemen aanbood, een geste die door ons be stuur zeer is gewaardeerd. Verder ontvingen de andere deel nemers van onze groep nog bloemen van de Staatsmijnen, waarvoor ons bestuur ook zeer erkentelijk is. Een aardige bijzonderheid op de tweede wandeldag was het feit, dat er 's avonds in „Pavilion" te Valken burg nog een conversatie heeft plaats gehad van wandelaars van vele natio naliteiten, waaronder ook de leider van ons groepje en twee van onze deelnemers. Van deze conversatie zijn opnamen gemaakt voor de Vlaamse televisie. Wanneer u deze regels leest heeft de uitzending ervan inmiddels plaats gehad nl. op maandag 2 juli jl. Zaterdagavond 23 juni keerde het gezelschap in goede stemming weer in (Zie pag. 38) Het bestuur van W.S.W. Heinekenheeft het genoegen u mede te delendat er dit jaar voor het eerst in het bestaan van de wandelsportvereniging een groep van 33 leden met verzorger zal deelnemen aan de 46ste Internationale Vierdaagse Afstandmarsen te Nijmegen op 24-27 juli a.s. De groep bestaat uit 3 dames en 9 heren. De dagelijkse afstanddie zal worden gelopen, be draagt 30 km. Het bestuur heeft tot deze deelneming kunnen besluiten, nadat zij daartoe door de directie in de gelegenheid is gesteld. Vanzelfsprekend is het bestuur uitermate verheugd aan dit grootse sportgebeuren deel te kunnen nemen en <zij is de directie dan ook zeer erkentelijk voor haar grote medewer king om de deelneming mogelijk te maken. Dat er momenteel intensief getraind wordt, behoeft geen betoog. Tenslotte ligt het in de bedoeling, dat de Heineken-groep, tesamen met andere Bossche wandelaars, op zaterdag 28 juli feestelijk in Den Bosch zal worden ingehaald met medewerking van het Tamboercorps. In het volgend nummer van Vers van 't Vat zult u ongetwijfeld het nodige over dit gebeuren kunnen lezen. v. Rh. 37

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 39