Biljartnieuws Hengelen W.S.V. „Heineken" nam deel aan de 6e Prinses Irene mars te Den Bosch De Staatsmijnen-Wandeltocht 1962 Gemengd dubbel Cobie Kleyngeld- Van Houweninge bezorgde ons nog een paar benauwde ogenblikken. In een minimum van tijd keken zij tegen een achterstand aan van 03 en het zag er naar uit, dat dit hun eerste nederlaag zou worden. Gelukkig her stelden zij zich tijdig en de achter stand werd in een 64 overwinning in de eerste partij omgezet. In de tweede partij ging het gelijk op en het duurde geruime tijd voor onze mixed hun overwicht in een 64 overwin ning konden omzetten. Na deze partij was de stand 30 in ons voordeel en was het doel, pro motie naar de 1ste klasse, bereikt. De resterende twee partijen waren voor ons van geen belang meer. Het heren-dubbelspel werd verloren met 62; 60; het dames-dubbel nu voortreffelijk spelend won met 62; 62. Eindstand 41 voor Heineken I. Tenslotte wil ik niet nalaten mijn teamgenoten nogmaals hartelijk te danken voor hun opofferingen en inspanningen, die zij zich hebben getroost om dit mooie resultaat te bereiken. vGi. In een gezellige en sportieve ontmoe ting hebben wij enige tijd geleden onze tweede wedstrijd tegen de biljart vereniging „Ons Genoegen" gespeeld. De strijd ging over 20 partijen, waar van wij er 13 gewonnen en 7 verloren hebben. Voorwaar een uitstekende prestatie voor onze jonge vereniging. Zo mogelijk nog mooier was de vol gende ontmoeting, op 19 mei jl., toen wij de strijd aanbonden met onze biljartvrienden van Heineken Am sterdam. Van de 10 partijen wonnen wij er 7 en dat was volgens onze gastheer, de heer Hollander, een heel goede prestatie. Wij danken onze collega's in Amsterdam voor het gulle onthaal en voor de buitenge woon gezellige en sportieve dag, die wij daar hebben gehad. Wij hopen hen te zijner tijd voor een revanche in onze biljartzaal te kunnen uit nodigen. J. Hirt Zaterdag 2 juni jl. hebben wij in het Noorderkanaal onze eerste hengel- wedstrijd gehouden. Er waren 25 deelnemers; 4 personen hadden wel ingeschreven, maar waren verhinderd. Winnaar werd de heer C. Hirt met een totale lengte vis van 1,87 m. Hierna volgden de heren A. Lussen- burg, J. Kraayenbosch, D. Hoogmoed, L. Blommers, J. Breda, T. Pas en W. Visser, de laatstgenoemde had een lengte vis van 15 cm. Wij wachten thans met spanning op de volgende 5 wedstrijden, waar uit eindelijk de definitieve winnaars uit voort zullen komen. J. de Lange, secretaris. Evenals bij vorige wandeltochten, waaraan door onze wandelclub werd deelgenomen, was het op zaterdag 26 mei jl., toen de 6e Prinses Irene Mars werd gehouden, slecht wandelweer. Het begin zag er, wat dat betreft, nog vrij goed uit. De temperatuur was redelijk en het zonnetje scheen, maar naarmate wij verder van 's-Her- togenbosch kwamen, nam de bewolking sterk toe en op een gegeven moment begon het te regenen, beter gezegd te stromen! Bijtijds was onze groep echter in het plastic „gestoken", doch niettegenstaande deze bescherming konden de broekspijpen van de heren wel uitgewrongen worden en liep een ieder met kletsnatte voeten! Och, wij zijn er zo langzamerhand wel aangewend geraakt. Ongeveer drie kwartier lang heeft onze groep zo door- getippeld, toen werd het gelukkig weer wat dragelijker. Ons spiksplinternieuwe clubvaantje werd bij deze tocht letterlijk en figuurlijk ten doop gehouden. Vaardige handen hadden er evenwel een keurig plastic hoesje orn gemaakt. Voordat aan het eigenlijke parcours werd begonnen, had nog een défilé plaats voor burgerlijke- en militaire autoriteiten, die op het bordes van het stadhuis stonden opgesteld. Op bijgaande foto ziet u onze groep, com pleet met vaantje, juist langs genoemde autoriteiten trekken. Aangezien onze groep door allerlei omstandig heden vrij laat was gestart, heeft zij de rustplaats in Schijndel gelaten voor wat het was en wandelde zij verder, achter diverse militaire detachementen tot aan de Zuid-Willemsvaart. In een cafeetje langs dit water hebben wij toen wat „stoom afgeblazen" en daarna ging het, via het dorpje Den Dungen, op huis aan. Eerlijk gezegd, hebben wij al heel wat mooiere parcoursen gelopen, maar daar was nu eenmaal niets aan te doen. Een volgende keer beter! Nadat de persoonlijke beloningen en de groepsprijs in ontvangst waren genomen, vertrok een ieder zo snel mogelijk naar huis. vRh. Enige tijd geleden werd het bestuur van onze wandelclub door onze directeur, de heer W. Kloppenburg, gepolst inzake de mogelijkheid tot deelneming van onze wandelclub aan de Staatsmijnen-Wandeltocht 1962 in Zuid-Limburg. Dit driedaags internationaal wandel festijn, dat op 21, 22 en 23 juni 1962 voor de bedrijfsjeugd uit de landen, aangesloten bij de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal, werd ge houden, stond in het teken van het 60-jarig bestaan van de Staatsmijnen. Het was georganiseerd door de Lim burgse Wandelsport Bond, onder auspiciën van de Nederlandse Wandel sport Bond. De deelneming aan deze wandeltocht 36

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 38