VAN ONZE VERENIGINGEN Clubfinales biljarten Bromfietsrally Zondag 20 mei was voor de Amsterdamse biljarters een grote dag. Die dag werden er in café-restaurant „Dubois" de finales van de competitie verspeeld. Onze club had kans gezien om zich met twee teams in de finale te plaatsen. Eén team in de D-klasse en één in de E-klasse. Dat dit een grote prestatie is, blijkt wel als men weet dat voor de D-klasse 49 verenigingen en voor de E-klasse 88 verenigingen ingeschreven waren. Van elke groep kwamen slechts 3 verenigingen op de stadsdag uit. 's Morgens om half 10 waren de acht spelers, gekleed in hun nieuwe biljartvesten die door de directie voor deze dag geschonken waren, in de biljartzaal aanwezig. Elk team moest twee wedstrijden spelen. Dat de zenuwen een grote rol speelden zult u wel begrijpen. Onder grote belangstelling van verschillende Heineken employés werd om elke carambole gevochten. Het E-team wist alle twee de partijen tot remise te brengen en dit bracht hen met de andere twee tegen standers tot een gelijk van twee punten. Door percen tage-berekening kwamen ze uiteindelijk tot een tweede plaats. Het D-team won de eerste partij met 53 en verloor de laatste met 62. Ook dit team kwam hiermee op de tweede plaats. Om 5 uur werden door het Districtsbestuur de prijzen uitgereikt. Hierbij kregen onze spelers, de heren Hol lander en Masnteyer, nog een serieprijs en de heer De Man een moyenneprijs. Tevens kregen wij nog een compliment voor de keurige vesten die onze spelers deze dag gedragen hadden. Na gezellig nog een glaasje Heineken gedronken te hebben, gingen allen huiswaarts, met het vaste voor nemen volgend seizoen weer aan de competitie deel te nemen en zo mogelijk weer in de finale te komen. Het was al met al een sportieve dag met een grote reclame voor de mooie biljartsport. K. Both Deze giraffe, die wij zondag 3 juni jl. in Burgers Dierenpark verschalkten, zou bij de fotowedstrijd van het vorige jaar in afdeling A geen slecht figuur geslagen hebben. De fotowedstrijd van dit jaar brengt u in aanraking met een geheel ander onderwerp, namelijk: ,,De stad waarin wij wonen". Daarbij is het de bedoe ling, dat u typische en karakteristieke opnamen maakt van de stad waarin u woont of werkt, d.w.z. in Amsterdam, Rotterdam of Den Bosch. FOTOWEDSTRIJD 1962 „De stad waarin wij wonen". Ook deze keer zijn de deelnemers weer in twee groepen verdeeld: de beginnende (A) en de gevorderde amateurs (B). Per deelnemer mogen maximaal 3 foto's (zwart/wit) ingezon den worden. Groep A zendt in op het formaat IOV2 x 141/2 en groep B op het formaat 13 x 18 cm. De sluitings datum is vastgesteld op 1 oktober 1962. De drie best geplaatsten in elke groep wacht een mooie prijs. Zowel in groep A als in groep B wordt een eerste prijs van 50,een tweede prijs van 30,en een derde prijs van 20, beschikbaar gesteld. Zaterdag 2 juni was het dan eindelijk zover dat de lang verbeide brom fietsrally verreden kon worden, 's Morgens, half negen. Een koude, dunne noordwestelijke wind blies over het terrein van de Amsterdamse brou werij. De „officials" keken wat be denkelijk naar de zwaar bewolkte lucht. Het was nu niet wat men noemt een uitgezochte dag voor het rijden van een sterrit. Om kwart voor negen kwamen de eerste deelnemers, stevig ingepakt, zich melden voor de start. Direct heerste er een grote bedrijvigheid. Horloges werden tot op de seconde gelijkgezet, fietswimpels aan de brom mers bevestigd, banden aan een laat ste inspectie onderworpen en goede raadgevingen over en weer gegeven. Daar vertrokken de controleurs. De spanning steeg. Nog even en weldra gingen ook de eerste deelnemers van start, een onbekend einddoel tege moet. De stemming zat er in. Ieder had de zakken vol sportiviteit en goede moed en was vast van plan nu eens géén strafpunt op te lopen. Het eerste gedeelte van de rit was dit keer betrekkelijk eenvoudig ge houden. Zij voerde langs historische monumenten en prachtige wegen via de IJmuider sluizen, waar koffie werd gedronken, naar Egmond a/d Hoef. Hier was het eindpunt van het eerste gedeelte bij de heer Nieuwen- huizen, onze agent voor deze streek. Na een, niet verplichte, rust werd voor het tweede deel gestart. Hierin waren geen vragen verwerkt zoals in het voorgaande deel, maar opdrach ten. Bij een van de z.g. stille con- trole's stonden verschillende attribu ten, welke nodig waren om deze opdrachten te kunnen uitvoeren. Ech ter niet iedereen heeft deze voorwer pen gezien. Zo kon het dus gebeuren, dat men een café inging om naar een Heineken's stoutetiket te vragen. Het etiket kwam er, weliswaar met het flesje er nog aan vast, maar het was er. Inmiddels was de zon tevoorschijn ge komen en inderdaad, de temperatuur werd een stuk aangenamer. De stem ming bleef dan ook opperbest. Het eindpunt van deze bromtocht was natuurlijk weer het clubgebouw in de Nieuwe Looiersstraat. Hier stond de voortreffelijk gebrouwen koffie op ons te wachten en terwijl ieder zich laafde, zat de commissie te zwoegen om de einduitslag becijferd te krijgen. Deze liet echter niet lang op zich wachten. Want na een kort inleidend woord van de heer Hollan der als voorzitter, kon de heer Wassili als erevoorzitter tot de prijsuitreiking 34

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 36