gebruikelijke foto te maken, dienden we dan ook op een stelling te klim men teneinde hem in zijn werk te kunnen „vastleggen". De ontvangst bij de bedrijfsleiding werd gevolgd door een receptie in kantine Hollandia, waar velen van de gelegenheid om hun jubilerende collega de hand te drukken gebruik maakten. 25-jarig jubileum S. Wijnveldt Op vrijdag 15 juni jl. werd in Rotterdam weer een zilveren jubileum gevierd. De jubilaris was de heer Wijnveldt, die na zijn indiensttreding in 1937 eerst enkele jaren in de bottelarij en vervolgens tijdens en na de oorlog in de kuiperij en de pekkerij werkzaam was. In 1957 ging de heer Wijnveldt over naar de afdeling tap- kelder. Tot zijn taak op de boenplaats behoort het bedienen van de fusten- spoelmachine en het toezicht op de aan- en afvoerbanen. Daarbij zijn in de afgelopen vijf jaar heel wat vaten (volgens een ruwe schatting 1% mil joen) aan zijn zorgen toevertrouwd geweest. De jubilaris staat bekend als een rustige en plichtsgetrouwe werker. Het laatste blijkt ook uit het feit, dat hij in 25 jaar niet éénmaal te laat is gekomen. Nadat de heer Wijnveldt met zijn echtgenote bij de heer Wanschers was ontvangen, volgde een geanimeerde receptie in Hollandia, waar de heer Stoutenberg namens de collega's de jubilaris een cadeau onder couvert aaribood, terwijl mevrouw Wijnveldt een mooie fruitschaal ontving. 25-jarig jubileum L. Miedema De lange reeks van jubilea in de maanden mei en juni werd op 18 juni jl. besloten met de viering van het zilveren jubileum van de heer Mie dema. Op 17-jarige leeftijd trad de heer Miedema in dienst van onze Rotterdamse brouwerij, waar hij het was 1937 aanvankelijk voor halve dagen in de bottelarij werd tewerkgesteld. Behalve in deze af deling (vijf jaar) is de heer Miedema ook nog gedurende korte tijd in de tapkelder en in de afdeling onder houd werkzaam geweest. Kort na de oorlog deed hij zijn intrede in de lig- kelder, waar hij op het ogenblik onder meer tot taak heeft de heider- biertanks te vullen, te zorgen voor het gewenste koolzuurgehalte en de bepaling daarvan. De jubilaris is bij bazen en collega's een geziene figuur, behalve wanneer het op kopen van loterijloten aan komt. De heer Miedema is in dit „spel" namelijk zeer gelukkig en het is zelfs zó, dat de collega's niet eens meer loten kopen als ze horen, dat hij aan de loterij deelneemt. Verder is de heer Miedema, ondanks zijn niet meer zo jeugdige leeftijd (42), als linksback nog actief lid van onze voetbalclub H.B.B. Na de ontvangst bij de bedrijfsleiding werd de viering van het jubileum voortgezet in kantine Hollandia, te midden van de collega's, namens wie de heer C. Molijn nog enkele geschen ken aanbood. broken been) was er de oorzaak van, dat hij nog datzelfde jaar werd over geplaatst naar de afdeling, die toen onderhoud heette. Het werk bestond daar aanvankelijk uit takelen en isoleren, later alleen uit isoleren. En daar de heer Groos van zijn vak houdt, noemt hij het ongeval waar door hij destijds van afdeling moest veranderen ,een geluk bij een onge luk". Dit isoleren is een apart vak, waarvoor men als het ware gevoel (in de handen) moet hebben en waar bij men soms op tamelijk grote hoogte moet werken. Om van de jubilaris de (Zie volgende kolom) 25-jarig jubileum J. de long De vijfde jubilaris in juni was de heer De Jong, die op 7 juni de vijfentwintig dienstjaren achter zijn naam schreef. Na zijn indiensttreding op de Rotter damse brouwerij was de heer De Jong een vijftal jaren in de bottelarij werk zaam, waarna hij, tijdens de oorlog, overging naar de stallen. Uit die periode heeft hij een grote liefde voor paarden overgehouden en al bestuurt hij dan sinds 1948 een aantal mecha nische paardekrachten, zijn hart is nog steeds bij de edele viervoeters. Dit bleek wel tijdens de ontvangst bij de bedrijfsleider, waar allerlei her inneringen aan „de tijd van de paar den" opgehaald werden, compleet ge ïllustreerd met enkele oude foto's. Een van deze opnamen vindt u terug op de laatste pagina van dit nummer. Zoals gebruikelijk is, werd de viering van het jubileum voortgezet in kan tine Hollandia, waar de jubilaris vele gelukwensen in ontvangst mocht nemen. 31

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 33