ONZE JUBILARISSEN (vervolg) 40-jarig jubileum J. J. van der Wiel Op 1 juni 1962 was het veertig jaar geleden, dat de heer Van der Wiel via de Arbeidsbeurs (er was een vaca ture op de afdeling expeditie bij Heineken; men wist alleen niet precies wat voor werk) in dienst trad van onze brouwerij te Rotterdam. De taak, die de heer Van der Wiel op de expeditie kreeg toegewezen, om vatte aanvankelijk de controle op de binnenkomende emballage, die toen uit kisten bestond. Ook is hij nog enige tijd belast geweest met het zg. klanten horen, in de jaren dat er nog geen of weinig telefonisch contact tussen de brouwerij en haar klanten was. De heer Van der Wiel ging in die periode dagelijks een bepaalde wijk af om de bestellingen van de klanten op te nemen. Voor het overige is de jubilaris werkzaam geweest en nog werkzaam als emballage-buiten klerk, wat aanvankelijk inhield de controle op de binnenkomende kisten en de laatste tien jaar op alle binnen komende exportemballage. Na de ontvangst bij de bedrijfsleider volgde een drukbezochte receptie in de raadskelder, waar velen de jubi laris kwamen gelukwensen. 25-jarig jubileum J. P. Dahlhaus De viering van het tweede jubileum in juni, dat van de heer Dahlhaus, onderbaas in de bottelarij te Rotter dam, dat officieel op 1 juni viel, vond plaats op woensdag 30 mei jl. De heer Dahlhaus, zilveren jubilaris, is een van degenen, die na verloop van zekere tijd weer in hun eerste afdeling terechtgekomen zijn. Begon nen in de bottelarij, was de heer Dahlhaus in de oorlogsjaren tijdelijk in de stallen werkzaam en daarna nog enige tijd in de tapkelder om vervolgens weer in de bottelarij terug te keren. Daar werd hij in 1956 voor man en in 1959 onderbaas. Tijdens de ontvangst bij de bedrijfsleider, ir. Wanschers, kwamen dan ook ver scheidene „bottelarijherinneringen" weer tot leven. De viering van het jubileum werd voortgezet in kantine Hollandia, waar de heer Dahlhaus vele gelukwensen in ontvangst mocht nemen, en daarna in de raadskelder, waar de heren Smit Rotterdam en Opdam Amsterdam hun zilveren collega toespraken, terwijl ook Den Bosch in de persoon van de heren Oele en Hoogstraten vertegen woordigd was. Genoemde heren lie ten hun woorden door min of meer luidruchtige cadeaus vergezeld gaan, wat de feestvreugde niet weinig ver hoogde. Tot slot dankte de jubilaris voor de grote belangstelling en voor al datgene, waardoor men deze dag tot een voor hem onvergetelijke had gemaakt. 40-jarig jubileum H. Worm Ongeveer gelijktijdig met de viering van het jubileum van de heer Van der Wiel in Rotterdam op 1 juni jl., werd in Amsterdam eveneens een jubilaris gehuldigd. Het was de heer Worm, die op 2 juni jl. zijn veertig jarig dienstverband bij Heineken herdacht. De heer Worm, begonnen 40-jarig jubileum J. Groos Toen de heer Groos op 3 juni 1922, veertig jaar geleden dus, bij Heineken Rotterdam in dienst trad en op de boenplaats werd tewerkgesteld, kon hij niet vermoeden dat dit slechts voor enkele maanden zou zijn. Een ongeval bij het voetballen (een ge- als bijrijder, werd na enige jaren wegens inkrimping van de paarden- tractie tewerkgesteld op de boen plaats. In 1936 kwam hij weer als bijrijder in de stal, waarna hij in 1946 overgeplaatst werd naar de garage. Van 1950 tot en met 1956 heeft de heer Worm een bijzondere en bijzon der zware taak, die van chauffeur verkoper op de zg. Hessenwagen, tot grote tevredenheid uitgevoerd. Van 1956 tot heden is de jubilaris als chauffeur werkzaam. Vrijdag 1 juni jl. vond 's morgens de gebruikelijke ontvangst bij de directie en 's middags de receptie in de kan tine plaats, waar de heren Goos, Eibers en Lindeman (de laatste namens de expeditie) de jubilaris toespraken. De heer Eibers overhandigde cadeaus namens het garage- en stalpersoneel, twee kampeerstoelen met bijbehoren de tafel, en bloemen voor mevrouw Worm. Na het dankwoord van de jubilaris bleef men nog enige tijd gezellig bijeen om dit jubileum te vieren. 30

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 32