1. de Haan Wanneer we de diensttijd van onze vierde jubilaris naslaan, dan zien we dat ook hij destijds in de stallen is begonn, n. Gedurende twaalf jaar is de heer De Haan daar werkzaam geweest. Toen werd het de bottelarij en dat is het gebleven. De jubilaris, die nu ongeveer vijftien jaar voorman is, kent deze afdeling dan ook als geen ander. Men noemt hem daar een man met veel verantwoordelijkheids- H. Muntz Ook de laatste van onze zes jubila rissen-op-één-dag, de heer Muntz, heeft na zijn indiensttreding enkele jaren in de stallen gewerkt. Zijn vol gende afdeling was de boenplaats, waarna hij in en kort na de oorlog enige jaren in de pekkerij en de kui perij werkzaam was. Begin 1950 kwam de heer Muntz in de afdeling emballage, waar hij aan vankelijk een taak kreeg in het trans- portwerk aan de aanvoerbanden in de opslagruimten. Daar werd toen nog alles met de hand gestapeld, waarbij de heer Muntz die niet tegen een zwaar karwei opzag, zijn manne tje wel stond. Later, toen de mechanisering meer en meer haar intrede deed, werd de heer Muntz opgeleid tot vorktruck- chauffeur. Als zodanig heeft hij een belangrijk aandeel in het vele vork- truckwerk op de afdeling emballage. J. van Eyk De viering van het jubileum van de heer Van Eyk vond tweemaal plaats; op 23 mei te Rotterdam, samen met de vijf andere 40-jarige jubilarissen, en daarna op 25 mei in Den Haag, waar het personeel van ons filiaal aldaar 's avonds bijeenkwam om de heer Van Eyk nog eens „in de bloemetjes te zetten". De jubilaris is een van de oudgedienden van ons filiaal in Den Haag, want op 27 juni jl. was hij daar al 25 jaar in dienst. Na zijn indiensttreding op de brou werij te Rotterdam is de heer Van Eyk achtereenvolgens in de stallen, als bijrijder, en in de bottelarij werk zaam geweest, waarna hij in 1937 overgeplaatst werd naar Den Haag. Tijdens de viering aldaar lieten de sprekers de loopbaan van de jubilaris nog eens de revue passeren, waarbij verschillende toespelingen op zijn verleden met de nodige hilariteit wer den ontvangen. Het was een gezellig feest, waarbij men tot in de „kleine uren" bijeenbleef om dit „Haagse" jubileum te vieren. C. Molijn Gedurende zijn veertig dienstjaren is de heer Molijn slechts eenmaal van afdeling veranderd, namelijk toen hij in 1945 overging van de tap- naar de ligkelder. Wèl heeft hij in die tijd verschillende bazen gehad, die allen bijzonder goed over zijn werk te spreken waren. Die werkzaamheden bestonden destijds uit het sloepen (schoonmaken) van de houten vaten en het overpompen van het bier van het ene naar het andere vat. In de ligkelder is het de taak van de heer Molijn om het bier uit de gistkelders in de tanks te ontvangen. De jubilaris heeft zich ook in andere opzichten verdienstelijk gemaakt voor de brouwerij. Vanaf de instelling van de veiligheidscommissie is hij daarvan lid, terwijl hij verder drie jaar deel heeft uitgemaakt van de Rotterdamse Ondernemingsraad. De heer Molijn is een man met verscheidene liefhebberijen, als dam men (in clubverband) en zingen (in ons eigen Mannenkoor), terwijl hij verder een verwoed supporter is van een bekende Spangense voetbalclub. gevoel, iemand ook die zich goed wist aan te passen aan de automati sering. De vulmachines vormen als het ware een hobby voor hem en de kennis, die hij zich van deze appara tuur verwierf, droeg en draagt hij steeds met plezier aan de jongeren over. Een andere liefhebberij van de heer De Haan (maar dan thuis) is het houden van duiven en in zijn beide hobbies, vulmachines en duiven, is zijn streven: Steeds sneller! 29

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 31