Twaalf jubilarissen in Rotterdam en één in Amsterdam Samen 460 dienstjaren Zes maal veertig op dezelfde dag Mei 1962 zal in de geschiedenis van onze Rotter damse brouwerij geboekstaafd worden als de „maand der jubilea". Acht van de oude garde van Heineken vierden in deze maand hun 40-jarig jubileum: de heren Salomons en Visser (zie Vers van 't Vat no. 83) op respectievelijk 1 en 11 mei jl„ terwijl de zes overigen, veertig jaar geleden op dezelfde dag bij Heineken in dienst getreden, op 23 mei jl. dit heuglijke feit gezamenlijk herdachten. Juni deed, wat het aantal jubilea betreft, al niet veel onder voor de maand mei: zeven jubilarissen, waarvan drie met een 40-jarig en vier met een 25-jarig dienstverband. Tellen we de diensttijd van De zes jubilarissen-op-één-dag al deze jubilarissen in mei en juni samen, dan komen we aan het indrukwekkende getal van vijfhonderd enveertig dienstjaren. 40-jarig jubileum C. Beer, L. B. van Beuzekom, J. van Eyk, J. de Haan, C. Molijn en H. Muntz Rotterdam, 23 mei 1962. De ontvangst van de zes jubilarissen met hun echtgenotes bij de bedrijfsleiding vond plaats in de „kleine raadskelder". In zijn toespraak tot de jubilarissen bracht de bedrijfsleider, ir. Wanschers, de geluk wensen namens de directie over en dankte hij hen voor de diensten, die zij in de afgelopen veertig jaar de brouwerij hebben bewezen. Vervolgens speldde hij de jubilarissen één voor één het embleem voor 40 jaren dienst op, waarbij hij tot elk van hen een persoonlijk woord richtte. De viering van dit zesvoudige jubileum werd daarna onder grote belangstelling in de raadskelder voortgezet, waar velen van de gelegenheid om hun jubilerende collega's geluk te wensen gebruikmaakten. in 1951 een zelfstandige afdeling werd, begon hij daar als voorman, een functie, waarin hij nog steeds werkzaam is. Hij heeft daarbij het toezicht op het ontvangen van het bier uit de bottelarij en het beladen van de vrachtauto's. Gedurende de afgelopen tien jaar heeft de heer Beer van dichtbij de voortdurende groei van onze export meegemaakt. De jubilaris is, niet alleen in het biermagazijn, maar ook op het gehele brouwerijterrein, bekend en gezien. L. B. van Beuzekom De heer Van Beuzekom heeft na zijn indiensttreding in 1922 verschillende afdelingen doorlopen. Hij begon des tijds eveneens in de stallen, was daarna enkele jaren werkzaam in de bottelarij, terwijl hij verder gedurende de oorlog als koetsier en voerman de laatste jaren van het bestaan van de stallen heeft meegemaakt. Toen deze afdeling werd opgeheven, kwam hij C. Beer Van zijn veertig dienstjaren heeft de heer Beer, na aanvankelijke enige tijd in de stallen gewerkt te hebben, een groot aantal jaren in de bottelarij doorgebracht. Toen het biermagazijn op eigen verzoek weer in de bottelarij, waar hij aanvankelijk als pasteuriseer- der en vervolgens als etiketteerder werkzaam was. In de laatste zes jaar is de heer Van Beuzekom tapper, dat wil zeggen, hij is de man, die de vul- machine van een der colonnes bedient en controleert, een taak, die hij op uitstekende wijze vervult. De jubilaris is een gewaardeerd collega, die verder bekend staat als een zeer actief lid van zijn vakorganisatie. 28

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 30