VARIOMATON was hèt succes op racebaan van Le Mans De bemanning met als tijdelijke bestuurder jhr. Godin de Beaufort (midden); links publiciteitsman Schipperijn, rechts chauffeur Van der Lee. Het werd een ware zegetocht langs de vol gepakte tribunes. Bij het passeren van de Belgi,sch/Franse grens. Het eerste optreden van de Heineken-Vario- maton in het buitenland, bij de beroemde 24-uurs race van Le Mans in Frankrijk eind vorige maand, is een grandioos succes geworden. Bestuurd door de bekende Nederlandse cou reur, jhr. Carel Godin de Beaufort, zorgde de Variomaton voor de stunt van het jaar door, vlak vóór de aanvang van de race, de politie-afzetting te doorbreken om ver volgens een ware zegetocht langs de onge veer één kilometer lange en.met honderd duizend toeschouwers volgepakte tribunes te maken. Op de terugweg werd de ton door de inmiddels gewaarschuwde motor politie tegengehouden, waarbij zich voor het front van de tribunes een minutenlange dis cussie ontspon, gedurende welke tijd aller ogen gericht waren op de Variomaton, die voor deze gelegenheid een Franse tekst droeg: „Heineken, la bière pilote". (Heine ken, het leidende bier). Ook op andere wijze werd ons bier onder de aandacht van het aanwezige publiek ge bracht. Gedurende de gehele race, die van zaterdagmiddag 23 tot zondagmiddag 24 juni duurde, werd regelmatig via de luid sprekers reclame gemaakt door middel van de slagzin „Heineken, champion des bières". Bovendien waren in het dorp, dat zich gedurende de race binnen het circuit be vond, verscheidene spandoeken opgehangen. Tijdens de race stond de Variomaton tegenover de hoofdtribune opgesteld. De Variomaton nam bij verrassing de racebaan van Le Mans. In de straten van Le Mans. Ons bier vond zo gretig aftrek, dat voort durend nieuwe voorraden uit de stad Le Mans moesten worden aangevoerd. Behalve de „activiteiten" op en rond het circuit, heeft de Variomaton, vergezeld van de kleine ton, onder meer nog een rit door de stad Le Mans gemaakt, waarbij het aan belangstelling van de zijde van de inwoners waarlijk niet heeft ontbroken. Een Maserati, de snelste wagen die aan de race deelnam.

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 28