YALE Heineken kantine Amerikaanse studenten concerteerden in Amsterdam en vierden feest in de Een 60 man sterk blaasorkest bestaande uit studenten van de beroemde Amerikaanse Yale universiteit en een even talrijk koor van mannelijke studenten van de Rutgers universiteit hebben gezamenlijk een tournee door Noordwest-Europa gemaakt. Zij eindigden hun rondreis in Nederland waar ze concerten gaven in het openluchttheater in Bloemendaal, op de Dam in Amsterdam, in Heerlen en in Enschede. Bij het concert op de Dam op 18 juni was Heineken present. De T-Ford met de beide dirigenten erin reed namelijk voor het orkest uit, dat van de rondvaart boot over het Damrak naar de Dam marcheerde. Het concert viel bij het talrijke publiek zeer in de smaak. De volgende avond bood Heineken beide studenten- groepen en een Amerikaans meisjesstudentenkoor, dat ook in Amsterdam was, evenals een aantal Amster damse meisjes, een feestavond in de kantine aan. Hier bij waren ook de Amerikaanse consul, Mr. Wijk en de Amerikaanse vice-consul, Mr. Hill, met hun echt genoten aanwezig, evenals de professoren, die koor en orkest hadden geleid. De aanwezige Heineken-mensen zullen deze avond niet spoedig vergeten. De studenten hebben een af wisselend programma van enthousiast dansen (en twisten), een humoristisch kwartet, uitstekende koor zang en genoeglijke speeches ten beste gegeven, dat de avond voor allen tot een bijzondere belevenis maakte. Aan beide kanten van de oceaan zal dit feest niet gauw vergeten worden. Boven en links: Koor en orkest op de Dam. Geheel links en daarboven: Twee opnamen van de feestavond in de Heineken-kantine. (Boven: drievierde van het humoristische kwartet in actie. Onder: Het koor van Rutgers' University).

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 24