De gelukkige uitverkorene was de 21-jarige Nancy B. Self, die uit 230 candidaten werd gekozen en tot Tulip Queen gekroond. Zij is van 12 18 juni in ons land geweest als gast van het bedrijf, met haar reis genote Mrs. Katharine Harrington, een journaliste van het dagblad de Knickerbocker News uit Albany. Nancy bleek een alleraardigst, pittig, meisje te zijn, dat met grote belang stelling en enthousiasme ons land heeft bezocht. Ze heeft haar ogen niet in de zak gehad, hetgeen bleek bij de drie vlotte radio-interviews, die ze vlak voor haar vertrek had met de Wereldomroep, the American Forces Network en de National Broadcasting Corporation. Behalve het brengen van officiële bezoeken aan het gemeentebestuur van Amsterdam, de burgemeester van Nijmegen en de Amerikaanse ambas sadeur hebben de beide dames een uitgebreid toeristisch programma af gewerkt, waarin ook de bezichtiging van onze brouwerijen te Amsterdam en Rotterdam was verwerkt. Ze zijn zeer voldaan naar huis terug gekeerd met een goede herinnering aan Nederland en aan Heineken. Wij hopen ze nog eens terug te zien. Niet alleen Amerika kent hoge gebouwen en moderne steden. Sightseeing op de Euromast. Geheel rechts mej. Sonja van Hall van de VVV Amsterdam; naast haar de heer A. Toonen, direc teur VVV Rotterdam. Zal Nancy deze voor export naar Amerika bestemde fles, die de heer Wanschers haar toont, later wellicht nogeens zelf leegdrinken? De heer Weymarshausen was een stralende gastheer bij de ontvangst op de brouwerij te Amsterdam. Links Nancy B. Self, rechts Mrs. Katharine Harrington. Mr. John S. Rice, ambassa deur der Verenigde Staten, ontving Nancy in zijn werk kamer op de ambassade in Den Haag. Burgemeester Hustinx van Nijmegen neemt kennis van de brief van zijn collega in Albany, die Nancy hem heeft overhandigd. Albany adopteerde Nijmegen na de oorlog. Ook het gemeentebestuur van Amsterdam ontving de Tulip Queen op officiële wijze. Nancy wordt hier geflankeerd door de ge meentesecretaris, mr. J. C. van de Berg, en de stad huisbode. De beide gasten toonden zich zeer geïnteresseerd bij de rondleiding door de brouwerij in Amsterdam. De heer d'Artillac Brill laat hen het brouwhuis zien.

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 21